Kişisel Bakım

Kaz Ayağı Nedir ve Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir?

Göz kenarlarındaki kırışıklıklara kaz ayağı denir ve çoğu kadın bu sorun ile mücadele etmeye çalışır.

instagram takipçi hilesi

Her kadının göz çevresi yaşı ilerledikçe kırışmaktadır. Bu kırışıklıklar her kadının korkulu rüyasıdır. Göz kenarlarındaki kırışıklıklar doğal yollarla geçirilmeye çalışır. “Kaz ayağı nedir ? Doğal Yollarla Nasıl Tedavi Edilir?” sorularınızın tüm yanıtları aşağıda…

Kaz Ayakları Nedir?

Çoğu kadında yaş dolayısıyla bazen de uykusuzluk, nem eksikliği ve havanın temiz olmaması nedeniyle kırışıklıkların oluştuğu görülür. Erken müdahale edildiğinde bu kırışıklıkların azalır hatta oluşması durur. Tonlarca para harcayarak operasyonlar geçirmektense evde basit malzemelerle hazırlanılan karışımlar kullanmak daha doğal ve ekonomiktir.

kazayagi

Kaz Ayağı Tedavisi İçin Kullanılan Doğal Malzemeler

Kaz ayakları her zaman önlenmeye çalışılan bir sorundur. Yüzlerce kadın doktorlara tonla para harcar ancak doğal yollarla kaz ayaklarından kurtulmak mümkündür. Evdeki malzemeler ile hazırlanan maskeler her zaman etkili olmuştur. Evde kaz ayağı tedavisi nasıl yapılır?

kazayagii

Limon

Ufak ufak parçalar halinde kesilen limonu, göz çevrenize masaj yaparak sürün. Bu uygulamada çok dikkat edin gözünüze sakın kaçmasın. Limon kırışıklıkların sıkılaşmasını sağlar. Doğal nemlendiricidir. Düzenli kullanımda gözle görülür bir etkisi vardır.

limon

Badem Yağı, Bal ve Süt

Bu karışım ile göz çevrenize tampon hareketlerle masaj yaparsanız düzenli kullanımda etkisini göreceksiniz. Yarım su bardağı sütün içine 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı badem yağını karıştırın. Pamuk yardımıyla sürün yaklaşık 5 dakika masaj yaptıktan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Soğuk su olması önemlidir. Çünkü soğuk su gözenekleri uyarır ve sıklaştırır.

Çiğ Patates

Kırışıklık giderici özelliğiyle pek fazla bilinmeyen patates, kaz ayaklarının tedavisinde tercih edilmektedir. 1 adet patatesi rendeleyerek gözünüzün üstüne yerleştirin. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletin ve sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Soğuk su cilt için önemlidir. 

patates

Yumurta Akı

Sadece yumurta akı kullanarak kaz ayaklarınızdan kurtulabilirsiniz. 1 adet yumurta akını çırpın. Hafif köpürünce sürmeye hazır hale geldi demektir. Yüzünüzü önce soğuk su ile yıkayın ve kurulayın. Yumurta akını göz çevrenize ince bir tabaka olacak şekilde sürün. Biraz katılaşmasını bekleyin. Katılaşınca ikinci ve üçüncü katlarını sürün. Bu maske kururken gözünüzü kısmamaya özen gösterin. Kuruyunca soğuk su ile yıkayın.  

Aloe Vera

Bu uygulama hem kaz ayaklarının oluşumunu engeller hem de cildin sıkılaşmasında yardımcı olmaktadır. Bitkinin içindeki kremsi sıvıyı direkt olarak göz çevrenize sürüp yedirin. Kaz ayaklarının çözümünde yaygın olan bitkilerden en önemlisi aloe veradır. Doğal yoldan cildin yenilenmesini sağlar. Bu doğal ürünü sık sık kullanmak her zaman fayda sağlar. Aloe Vera bitkisi, nemlendirme, canlandırma, aydınlatma ve gerdirme görevi görür.

aloe vera

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu