Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası Nedir?

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası Nedir?

Kayısı yağı cilde olağanüstü bir fayda sağlamaktadır. Yaşlanmanın etkilerini azaltma noktasında önemli bir yardımcı olan kayısı yağı, cildi yatıştırmaya ve yumuşatmaya da yardımcı olmaktadır. Kayısı yağı, kuru ve yaşlanan cilt tiplerini yenilemeye ve canlandırmaya yardımcı olmaktadır. Cilt bakımınızı yaparken daha kayısı yağı kullanmadıysanız mutlaka denemelisiniz. İşte kayısı yağını kullanmanız için beş neden…

1) Yaşlanma Karşıtıdır

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası Nedir?

Kayısı yağı, bünyesinde barındırdığı özel bileşenlerle öne çıkmaktadır. Esansiyel yağ asitleri, yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler ve çok daha fazlası kayısıda bulunmaktadır. Her grup kayısı yağı yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Bütün cilt tiplerinin muhafazasında cildin dış etkenlere karşı muhtemel sorunlarının önlenebilmesinde ve gençleştirilmesinde oldukça güçlüdür.

2) Siyah Noktaların Önlenmesine Yardımcı Olur

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası Nedir?

Siyah nokta, sıkışan bir kirden ötürü siyah değildir, gözeneklerin içinde biriken yağ oksitlendiğinden ötürü siyahtır. Kayısı yağı, yüksek antioksidan içermesinden ötürü bunun olmasını engellemeye yardımcı olabilmektedir. Gözeneklerin içinde bulunan yağ korunduğu için siyahlamaz ve bundan dolayı yalnızca gelecekteki siyah başlı lekelerin yanı sıra gözeneklerin de daha az ve küçük görünmesine yardımcı olacaktır.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

3) Kuru Ciltleri Gençleştirir

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası Nedir?

Doğal olarak olgunlaşan ya da kuru bir cilde sahipseniz, cildiniz günlük kayısı yağı kullanımından büyük faydalar elde edebilecektir. Olgunlaşan ve kuru cilt tipleri oldukça benzerdir. Her ikisinin de pul pul dökülebilmesine yardım etmesi gerekmektedir. Her ikisinin de yenilenerek aydınlanması gerekmektedir. Her ikisi de genç ve sağlıklı olabilmek için bir rehbere ihtiyaç duymaktadır. Kayısı yağı, doğal A vitamini içeriği olan yapısı ile yaşlanma karşıtı özelliğinden ötürü cildinizin gençleşmesine yardımcı olabilmektedir. A vitamini cildinizin kuru olmasına karşın kayısı yağı bazında kurumaları önlemektedir.

4) Cildi Susuz Kalmaya Karşı Korur

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası Nedir?

Kimi zaman retinoid olarak da belirtilen A vitamini, cildinizin metabolizmasını yeniden başlatmaya yardımcı olabilecektir. Olgun ve kuru cilt tiplerinde cilt hücrelerinin yenilenmesi düzensiz ve yavaştır, cildin yüzeyi düzensiz, kuru ve mat gözükür. Fakat kayısı yağı gibi gençleştirici, A vitamini barındıran bir yağ kullanıldığı zaman söz konusu olgunlaşan, kuru cilt döngüsünün önüne geçebilir. Cilt tonunuz bu sayede aydınlanabilir ve nemli kalabilmesi için, cilt hücrelerinizin suya da ihtiyacı olabilmektedir. Kayısı yağı, cildinizin bariyerini sıkılaştırarak cildinize büyük oranda fayda sağlamaktadır.

5) Yumuşatır ve Yatıştırır

Kayısı Yağının Cilt İçin 5 Faydası Nedir?

Bir nokta üzerinde her cilt tipi sizi rahatsız edici birtakım hislerden etkilenebilmektedir. Banyonun ardından gerginlik olabilir. Fazla exfoliant kullandıktan sonra tahriş oluşabilir. Çok güçlü cilt bakımından duyulabilecek acı hissi kayısı sağı kullanıldığı zamanda cildi yatıştırmaya yardımcı olabilecektir. Yüksek oranda linoleik ve oleik yağ asitleri hızlı bir biçimde emilerek, yoğun olarak cilt beslenir ve kayısı yağı cildi nazik bir şekilde yatıştırmaktadır.

Kayısı Yağının Cilde Faydaları İle İlgili Videolar

Kaynak
bilgiustam.com

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu