Kişisel Bakım

Kaş Tasarımcısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

instagram takipçi hilesi

Kaşlar, yüz ifadenizi belirleyen en önemli etkenlerdendir. Bu yüzden kaşlarınızı aldırırken çok dikkatli olmalısınız. Özellikle kaş tasarımcınızı çok doğru seçmelisiniz. İşte kaş tasarımcınızı seçerken bilmeniz gerekenler.

KULLANDIKLARI ARAÇ GEREÇLERE DİKKAT EDİN

kas alirken hangi arac gerecler kullanilir

Kaşları en güzel şekilde şekillendirmek için gittiğiniz güzellik uzmanları cımbız, fırça ve başka pek çok araç kullanır. Kaşlarınızı aldırırken manikür ve pedikürden farklı olarak kanla temas etme oranı düşüktür ama hijyen aynı derecede önemlidir. Ayrıca güzellik uzmanı, kaşlarınızı şekillendirmeye başlamadan önce cildinizi dezenfekte etmelidir.

Kullanılan cımbız, fırça vb. ekipmanlar her müşteriden sonra iyice temizlenerek dezenfekte edilmelidir. Güzellik salonunuzdan aldıkları sağlık önlemleri hakkında bilgi almayı ihmal etmeyin.

KAŞ RENKLENDİRME KONUSUNDA DİKKATLİ OLUN

kas boyarken nelere dikkat edilmeli

Güzellik uzmanları, kaşlarınızı şekillendirirken özel boyalar ya da kınalar kullanırlar. Tasarımcınıza hangi ürünü kullanacağınızı mutlaka sormalısınız. Çünkü kına ya da kullanılan boya cildinizde alerjik reaksiyona neden olabilir.

Fakat hangi ürün kullanılırsa kullanılsın alerjik reaksiyon için önceden test yaptırmanız en iyisidir. Tasarımcınız size en uygun tonu bulmak için birkaç rengi karıştırarak kullanabilir.

DOĞRU ŞEKLİ SEÇİN

dogru kas sekli nasil secilir

Çoğu kaş tasarımcısı işlem yapmadan önce kaş şeklinin nasıl olması gerektiğini müşterisine sorar. Fakat doğru olan önce müşteriyi dinlemek daha sonra kendi önerilerini anlatmaktır. Eğer profesyonel bir kişiyse kaşınızın şeklini yüzünüzün şekline ve hatta konuştuğunuzda yüzünüzün görünüşüne göre şekillendirir. Çünkü bizim fark edemediğimiz ayrıntıları onlar görebilirler.

Örneğin kaş tasarımcısı nasıl güldüğünüzü ya da hangi mimikleri kullandığınızı sorabilir. Eğer konuşurken tek kaşınızı kaldırıyorsanız, ek bir kaldırma işlemine ihtiyaç yoktur. Kaşın şekli konusunda son kararı verecek olan kişi tabi ki müşteridir. Fakat iyi birkaç tasarımcısı, yanlış seçimler yaptığınızda sizi uyarmalıdır.

BONUS: TEMEL KAŞ BAKIMI İPUÇLARI

evde kas bakimi nasil olur

Kaşlarınızı şekillendirmek için sık sık güzellik uzmanına gitmenize gerek yok. Evde kendiniz de bazı yöntemlerle kaş bakımınızı yapabilirsiniz.

Cımbızı baş aşağı çevirerek gözünüzün iç köşesinden burnunuza doğru dikey olarak yerleştirin. Böylece burun köprüsündeki çizgilerin simetrik olup olmadığını kontrol edin ve arasındaki tüyleri alın.

Daha sonra cımbızı gözünüzün dış tarafına koyarak uç noktalarınızı işaretleyin. Cımbızın kaşınıza dokunduğu yer, kaş kılının bitmesi gereken yerdir. Kılları kalemle işaretlenmiş çizginin dışına çıkarın.

Şimdi istediğiniz kaş kalınlığını belirlemelisiniz. Saçlarınızın en alt bölümüne denk gelen yere bir nokta koyun ve bu noktanın altında kalan kılları cımbızla temizleyin.

Son olarak kaş kemerinizi şekillendirin. Uzmanlar, kaşın zirvesinin kaş kemiğinizin altında olması gerektiğini söylüyor. Kuyruğu ise ana bölümden biraz daha ince olmalıdır.

Kaş şeklinizi ayarlamak için ise özel bir jel kullanabilirsiniz.

 

Kaynak
mynet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu