Karmin Gerçeği, Karmin Böceği Nedir?

instagram takipçi hilesi

KARMİNİ GERÇEĞİ

Ömrümüzü sağlıklı devam ettirebilmemiz için hastalıklardan uzaklaşmak için daha bilgili davranmak zorunda ve hayatımızı daha dikkatli sürdürmek zorundayız. İşte bu yüzden günümüzde binlerce araştırma yapılmaktadır. Bilinçli bir tüketici olmak ışığı altında Karmini inceleyeceğiz.

karmin bocegi

Karmin bilimsel adı E120 olan kırmızı renkli bir pigmenttir. Kaktüslerde parazit olarak hayatını sürdürmeye çalışan bu böcek türlerinden ( Bu böcekler, diğer canlılardan korumak için salgı yaparlar ve karmini üretirler. ) ve karminik asitten elde edilmektedir. Başta gıda sektöründe olmak üzere; ilaç, kozmetik, vb. birçok sanayi karmini kullanmaktadır.

KARMİN YARARLI MI ? ZARARLIMI ?

karmin yararli mi

Corinne Geuget adlı bir yazar, karminin zararlarını ele alan bir kitap yazmıştır. İnsanlar üzerinde alerjik reaksiyonlara sebep olduğunu ispatlayan Michigan Üniversitesinden sonra, ispatlarına ispat katan Corinne’nin yazdıkları insanları korkutmuştur.

Son zamanlarda yapılan araştırmalarda da birçok bilim adamı doğal renklendirici olduğunu ortaya atıp, savunmaktadır. Alerjik olsa da yapay bir madde olduğu için ürünlerin çoğunda kullanılması gerektiğini savunmaktadırlar.

NERELERDE KULLANILIR ?

* Jelatin içeren tüm yiyeceklerde

* Dondurma, çikolata

* Pamuk şeker ve elma şeker yapımında

* Çeşitli soslar, hazır reçellerde

* Kola ve gazoz gibi asitli içeceklerde

* Ruj, allık, kremlerde vb.

* Kıyafetlerde

* İnşaat boyalarında

Sonuç olarak; Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz bolca ve devamlı hayatımızda olup kullandığımız, tükettiğimiz her şeyde nerdeyse bulunmakta. Bu yazımızda karmini öğrendik ve ne işe yaradığını daha ilginç bilgilerde buluşmak üzere…

12
Kullanıldığı Alanlar

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu