Yaşam

Karavanda Olması Gereken 4 Özellik

instagram takipçi hilesi

Karavan tatili yapmak veya karavanda yaşamak tatilcilerin en sevdiği aktivitelerden biridir diyebiliriz. Fakat daire rahatlığı olmayan karavanlarda bazı önlemlerin mutlaka alınması gerekmektedir. Alınması gereken önlemler dışında daha rahat bir yaşam içinde kurulması gereken sistemler bulunmaktadır.

Frenli Torsiyonlu Dingil

karavanda olmasi gereken dort ozellik3

Fren torsiyon mili mekanik fren sistemine sahip olup, uygun tonaj frenli çeki mekanizması (frenli çeki) ile çalışır ve frenlenir. 750 kg üzeri O2 sınıfı treyler ve karavanlar için frenli burulma aksı kullanılmalıdır.

Güneş Enerji Sistemi

Karavanın çatısına monte edilen güneş panelleri elektrik üretir ve oluşan enerji şarj kontrol ünitesi aracılığıyla akülerde depolanır. Aküdeki enerji daha sonra invertör tarafından 220 volta çevrilerek karavanda kullanmak istediğiniz ekipmanın çalışması sağlanır.

Kış Kampları İçin Isıtma Sistemi

Karavan, doğada yaşamak demektir. Karavan sahibi olanlar, kışın deniz kenarındaki bir orman gibi yazın kendilerini doğaya bırakırlar. Karavanı ile soğuk bir ortamda kalmak isteyen birçok karavan tutkunu, aracın iç sıcaklığı için karavan ısıtma sistemi ve yöntemi ister. İzogreen keçe, RV ısı yalıtım malzemelerinde ana ısı yalıtım ürünlerinden biridir ve RV ısı yalıtımında önemli ve vazgeçilmez bir ısı yalıtım ürünüdür. Uygun malzemelerle yapılan yalıtım, konaklamanız ve seyahatiniz boyunca size izolasyon sağlayacaktır.

karavanda olmasi gereken dort ozellik4

Yalıtım tabakası genellikle taş yünü, cam yünü, strafor ve insan sağlığına zararlı diğer tabakalardan yapılır. Görüldüğü gibi izolasyon olup araçta oluşacak sıcak ve soğuktan sizi korur ve en önemlisi yanma riski çok yüksektir. Aracın sürekli hareketi ve titreşimi, diğer yalıtım malzemelerinden toz oluşmasına neden olabilir. İzogreen, havadaki ses emilimi için %100 geri dönüştürülmüş kottan yapılmış, yüksek alev geciktirici sağlayan bir termal ve akustik yalıtım ürünüdür. Tüm duvar boşluklarında ve fabrikalarda ısı ve ses yalıtımı için kullanılır.

İzogreen Özellikleri Nelerdir?

  • Yüksek ısı ve ses yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu,
  • Mükemmel ses emilimi,
  • Sağlığa zarar vermez. Kanserojen içermez.
  • Kullanım sırasında özel koruyucu ekipman gerektirmez. Tahriş edici değil, kaşıntılı değil
  • Termal iletkenlik 0,036 W/mk

karavanda olmasi gereken dort ozellik2

  • Birçok ses dalgasını emebilir.
  • Zararlı ve küf yoktur.
  • %80 geri dönüştürülebilir olduğu için doğa ve insan dostudur.
  • Uzun süre kullanılır.

Gaz, Elektrik, Su Tesisatları İçin Güvenlik Önlemleri

Karavanın güvenliği çok önemlidir. Sizi güvende tutan ve sağlığınızı korumak için destekleyici ürünler içeren bir alanda kalmanız çok önemlidir. Bir güvenlik planı ile tatillerinizi gönül rahatlığıyla geçirebilirsiniz.
Elektrik sorunları çok tehlikelidir. Elektrik tesisatı bir uzman tarafından kontrol edilmeli, gerekli elektrik malzemeleri değiştirilmeli, kablo ve malzemeler su ile temas etmemelidir.

karavanda olmasi gereken dort ozellik1

Gaz önlemleri; düzenli havalandırma, gaz kullanan ürünlerin tam ve düzenli bakımları, aktif karbon monoksit alarmları ve kullanılmadığı zamanlarda gazın tamamen kapatılmasıdır. Karavan park edildikten sonra, tekerlekleri sabitlemek için tekerleklerin altına bir ara parça kiti yerleştirilmelidir. Geri çekilirse veya hafif eğimli bir araziye çarparsa, iç malzemelere zarar verebilir.

Karavan İle İlgili Videolar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu