Sinema ve TV

Kanun Hükmü Belgeseli Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Kanun Hükmü belgeseli 2023 yılında Nejla Demirci tarafından senaristliği, yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenilen bir belgesel filmi. Beyaz perdede izleyiciyle buluşan yapım özellikle Altın Portakal ödüllerinden çıkarılmış olmasıyla gündeme geldi.

Başrollerini Yasemin Demirci ve Engin Karataş’ın paylaştığı yapım günümüz sorunlarına ışık tutuşu nedeniyle gündeme damgasını vurdu. Pek çok kesim tarafından izlenen belgesel kimileri tarafından eleştiri odağı olurken kimileri tarafından oldukça beğenildi.

Kanun Hükmü
Türkçe İsmi: Kanun Hükmü
IMDb Puanı: 8.5/10
Yapım yılı: 2023
İlk vizyon tarihi: 2023
Yaş Sınırı: +7
Yönetmeni: Nejla Demirci
Senarist: Nejla Demirci
Yapımcı: Nejla Demirci
Yapım Şirketi: Ney Yapım
Başrol Oyuncuları: Yasemin Demirci, Engin Karataş
Türü
: Belgesel
Yapım Ülkesi
: Türkiye

Kanun Hükmü Belgeseli Konusu

Kanun Hükmü belgeseli memur bir çiftin hayatını konu alıyor. Evli bir çift olan Doktor Yasemin ve öğretmen Engin’in hayatını ekrana taşıyan belgesel geniş bir kitleye sesini duyurmayı başardı. Belgeselde KHK nedeniyle görevlerinden alınan çiftin yaşadığı sıkıntılar anlatılıyor.

Konusu ile dikkatleri üstüne çeken belgesel aynı zamanda Altın Portakal film festivalinde de gösteriye girecekti. Ancak çeşitli gerekçeler gösterilerek film festivalden çıkarıldı. Daha sonrasında yapımcının itirazları sonucunda film festivale tekrar dahil edilerek gösterime girdi.

Belgesel İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu