Kalıcı Yaz Makyajı İçin 6 Püf Noktası!

instagram takipçi hilesi

Makyaj yapmak kadınlar için en zevkli şeylerden biridir. Fakat söz konusu yaz mevsimi olunca durum biraz değişir. Makyaj yapmadan sokağa adım atmayan kadınlar bile yaz sıcağında makyajları çok çabuk aktığı için makyaj yapmaktan çekinirler. Çünkü artan sıcaklarla birlikte yüzümüzde daha çok terler ve yaptığımız makyajı sabit tutmak zorlaşır.

Sıcakların getirdiği bu zorluğu aşmak ve yaz sıcağında da rahatlıkla makyajlı gezebilmek için neler yapmamız lazım. İşte yazın da kalıcı makyaj yapmanızı sağlayacak püf noktaları:

  • Doğru Nemlendirme

makyajdan önce cildinizi nemlendirin 1

Cildinize sürdüğünüz makyaj ürünleri kadar kullandığınız bakım ürünleri de önemlidir. Çünkü bu ürünler cildinizi makyaja hazırlar. Özellikle yaz aylarında kullandığınız nemlendiricilerin yağsız özellikte olmasına dikkat edebilirsiniz. Mükemmel bir yaz makyajı yapmanın ilk ve en önemli püf noktası doğru nemlendirilmiş bir cilt.

  • Baz Kullanma

makyaj bazı kullanın 4

Yaz sıcaklarında makyajımızdan en önemli beklentimiz akmamasıdır. Daha dışarı çıktıktan bir saat sonra akan bir makyaj bütün gün sinirinizi bozmanıza devam edecektir. Yaz aylarında makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını sağlamanın yolu ise baz kullanmaktan geçiyor. Tek başına uygulayacağınız fondötenler kalıcı olmayacaktır bu nedenle öncesinde baz uygulamanız şart.

  • Hafif Makyaj

hafif makyaj

Yaz sıcaklarında yapılan makyajı sabit tutmak zordur. Ve ne kadar fazla ürün kullanı ağır makyaj yaparsanız dağılma ve akma riski de o kadar fazla olacaktır. Dolayısıyla makyajın kalıcılığını arttırmanın yolu da az makyaj yapmaktan geçiyor. Dışardayken sürekli makyajım aktı mı diye kontrol etmek istemiyorsanız mümkün olduğunca az üürün kullanmaya özen gösterin.

  • Bronzer

bronzer yaz makyajının olmazsa olmazıdır

Yaz mevsiminde makyajların en favori parçası bronzerlardır. Doğal bir görüntü elde etmek için güneşin temas ettiği burun, çene gibi çıkık yerlere bronzer uygulaması yapabilirsiniz. Bronzer aynı zamanda gözlerinizi daha parlak ve dişlerinizi de daha parlak göstermenizi sağlar. Çekici bir makyaj istiyorsanız bronzer kullanmayı ihmal etmeyin.

  • Şeffaf Renkler

şeffaf tonlarda makyaj

Yaz mevsiminde makyaj yaparken kullandığınız renk tonları önemlidir. Yazın daha koyu far ve rujlar yerine hafif tonlarda açık renklerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle nüde tonları tavsiye edebiliriz. Çünkü bu tonlar yazın daha doğal ve daha canlı ve güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. son zamanlarda herkesin bu tonları tercih etmesinin en önemli sebebi de budur.

  • Suya Dayanıklı Ürünler

suya dayanıklı ürünlerle makyaj yapın

Yaz sıcakları yüzünden artan nemle birlikte cildiniz de daha fazla terliyor. Bu durumda özene bezene yaptığınız makyajınızın akmasını önlemek için suya dayanıklı ürüNler tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında kalıcı makyaj yapabilmek için bu püf noktasını dikkate almanızda fayda var.

Kaynak
mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu