Kişisel Bakım

Kalça Estetiği Nedir, Kalça Estetiğinde Yöntemler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Kalça Estetiği Nedir?

Kalça Estetiği, popoya istenilen şekli veren, bel bölgesinde son derece yumuşak bir geçişle alt ve orta bölümü dolduran bir uygulamadır. Popo estetiği uygulamaları sayesinde kalçalar daha dolgun hale gelir ve kalçalar yuvarlak bir görünüme kavuşabilir. Kalça bölgesine estetik amaçlı yapılan tüm cerrahi uygulamalara kalça estetiği de denilmektedir.

kalça estetiği

Daha gösterişli bir görünüm için kalça estetiği; bel, kalça ve basenlerdeki çeşitli operasyonları kapsar. Estetik kalça ameliyatının temel amacı düz ve pürüzsüz bir kalçaya sahip olmaktır. Bu estetik uygulamada bel veya kalça bölgesindeki fazlalıklar alınarak fit bir görünüm sağlanır. Ancak kalça estetiği ameliyatı tek bir amaç için yapılmaz. Çünkü kimi kadınlar ince bir popo bölgesi isterken kimileri daha uzun bir görünüm ister. Liposuction kullanılan bu işlemde gerekirse üst kısma yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Kalça Estetiği Çeşitleri Nedir?

Estetik popo ameliyatı esas olarak poposunun görünümünden memnun olmayan veya popo ile ilgili sorunları olan kadınlara yöneliktir. Bu prosedürü düşünen kişiler ameliyattan önce bir doktora danışmalıdır. Çünkü o zaman neden ameliyat olduklarını ve ne anlamda yardım istediklerini ifade etme imkanına sahip olurlar.

kalca estetigi nedir kalca estetiginde yontemler nelerdir3

Popo estetiği, daha güzel ve pürüzsüz bir popoya sahip olmak isteyen her kadının ilk tercihi olup, uygulama şekline göre farklı çeşitleriyle öne çıkmaktadır. Hacimli veya vücuda orantısız olduğu için görüntüsü hoş olmayan kalça yapıları kalça estetiği ile düzeltilebilir. Uygulamalarına göre farklılık gösterebilen kalça estetiği çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Büyük, düz kalça küçültme ameliyatı
  • Kalça kaldırma ameliyatı
  • Kalça büyütme ameliyatı

Kalça estetiği operasyonlarına bakıldığında, popo germe, popo kaldırma ve popo yapma olarak sıralandırılabilir. Bu işlemler vücut şekline göre değişiklik gösterir.

Kalça Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

kalca estetigi nedir kalca estetiginde yontemler nelerdir2

Kalça estetiği yaptıranları görenler genellikle süreci incelemeye başlar. Kalça estetiği ameliyatının yaptıranlar üzerindeki olumlu etkilerini gören kadınların merakı bu işlemdir. Yani operasyonda kullanılan yöntem akıllarda soru işareti bırakıyor. Estetik kalça ameliyatı farklı şekillerde yapılır. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Yağ enjeksiyonu uygulaması: Liposuction adı verilen bu yöntem kalça, bel ve alt popo bölgesindeki yağları alarak daha düzgün bir görünüm sağlar.

Popo Silikonu: Liposuction yeterli olmazsa bu sefer bu yöntem kullanılır. Amaç kalçaları daha dik hale getirmektir.

Kalça germe: Bu yöntem, daha önce fazla kilolu olan ancak daha sonra zayıflamış kadınlar için uygundur. Bu yöntemin uygulanmasındaki temel amaç, kilo kaybından kaynaklanan fazla deriyi gidermektir.

Kalça Estetiği İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu