Alışveriş RehberiYaşam

Kadınların Alışveriş Yapması İçin 5 Durum Nedir?

instagram takipçi hilesi

kadinlar ve alisveris 6

Kadınlar için vazgeçilmeyen konuların başında alışveriş gelmektedir. Alışveriş kadınlar için bir yaşam tarzıdır. Büyük veya küçük ürün fark etmeksizin, kadınlar alışverişin her anını ve her halini sevdirmektedir. Bizler de sizler için kadınların alışveriş yapma nedenlerini sizler için derledik.

1) Mutluluk

kadinlar ve alisveris 3

Kadınlar erkeklere nazaran duygularını çok daha fazla belli etmektedirler. Mutlu dönemlerinde birtakım çılgınlıklar yapmaktadırlar. Bu gibi çılgınlıklardan kimileri elbette ki alışveriş yapmaktır. Mutluluk dönemlerini alışveriş yaparak kutlamaktadırlar. Bu da bir yaşam tarzı olarak görülebilir. Mutluluk anını alışveriş yaparak çıkarmak isteyen kadınlar, bu gibi durumlar çerçevesinde mutluluğun zirve noktasına ulaşabilirler.

2) Depresyon

kadinlar ve alisveris 1

Elbette ki kadınlar erkeklere göre çok daha fazla oranda depresyon yaşamaktadırlar. Depresyon için herhangi bir neden gerekmemektedir. Aniden gelişen olaylar kadınların depresyona girebilmelerine neden olabilmektedir. Depresyondan kurtulabilmek için yapılması en muhtemel işlerin başında alışveriş gelmektedir. Alışveriş kadının depresyon anını bir anda çok hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilir. Giysi dolabına almış olduğu bir parça ürün veya önceden isteyip almayı fırsat bulamadığı bir ürünü alarak depresyondan çıkmasına bir parça yardımı olabilir. Hatta öyle ki küçük görünümlü renkli bir oje satın alması dahi kadının depresyondan çıkmasına neden olabilecektir.

3) Moda

kadinlar ve alisveris 2

Sanılabilir ki moda yalnızca kadınlar için oluşmuş. Moda takipçisi kadınlar için yeni bir ürünün üretildiğini duyması ya da yeni sezonun gelmesi yeterlidir. Daha vitrinde mankenin üzerine giydirilmeyen bir ürün kadının üzerine giyilmiş ve hatta ki satın alınmıştır. Modayı takip eden kadınlar için gerekli olabilecek tek şey limitsiz bir kredi kartı olacaktır.

4) İndirim

kadinlar ve alisveris 4

İndirim hemen hemen her kadının aklını başından alabilmektedir. İhtiyacı olsun olmasın, o ürünün fiyatı düşmüşse mutlak suretle alınacaktır. İndirim zamanında mağazalar savaş alanına dönerken kadınlar bir ürünü gözüne kestirdiği taktirde hızlı bir şekilde ürüne yaklaşır ve ürünle beraber kasadaki yerini alır ve ürüne sahip olmalıdır. İndirim dönemlerinde en saçma ürün dahi kadınları mutlu eder çünkü indirimden alınan ürünün tadı bambaşka düzeydedir.

5) Özgüven

kadinlar ve alisveris 5

Alışverişin ardından evde giysileri denemek, aynanı karşısında mutlu bir yüz ile karşılaşmak, kendisine baktığı zaman güzel bir manzarayla karşılaşmak, başkaları tarafından da beğenilmek için alışverişi vazgeçilmez kılmaya yeten nedenlerin başında gelmektedir. Kimilerine saçma ama oldukça basit gelen bu davranışlar kadınlar için pek çok şeyden daha fazla mutluluk vermektedir. Yaptığı işten ve kendisinden memnun kalmış, yeni bir şey tatmış, istediğini elde etmiş kadın eşittir özgüven demektir.

Kadınlar Ve Alışveriş İle İlgili Videolar

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu