Film & Dizi Önerisi

En İyi 10 Jude Law Filmi

instagram takipçi hilesi

Bu yazımızda sizlere  En İyi 10 Jude Law Filmi” listesi hazırladık. Bu listeyi hazırlarken hem Türkiye’de hem de dünyaya en çok izlenen Jude Law filmlerini seçtik. Bu filmleri çekerken dikkat ettiğimiz en önemli husus IMDb puanları oldu. IMDb puanı en düşükten en yükseğe doğru sıraladık.

Jude Law, ekranlara çıktığı zaman anında ilgi uyandıran nadir oyunculardan bir tanesidir. İngiliz aktör, yüksek gişeli projelerde unutulmaz yardımcı rolleri ile ün kazanmıştı. Daha sonra pek çok filmde başrolde rol aldı.

Law, çok daha kötü roller için sevimli kişiliğini bir anda kenara bırakabilen nadir bir aktördür. Büyük gişe rekorları kıran bir filmde olduğu kadar küçük, samimi hikayelerde de rol almıştır. Becerileri, yıllar boyunca pek çok muhteşem filmde yer almasına olanak sağlamıştır.

Jude Law’ın En İyi 10 Filmi

En İyi 10 Jude Law Filmi

Soğuk Dağ (Cold Mountain) (7.2)

Law, Nicole Kidman‘la birlikte oynadığı bu destansı İç Savaş hikayesinde başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Law, savaşta yaralandıktan sonra, ailesinin evini korumak için mücadele ederken sevgilisine (Kidman) geri dönmeye çalışan bir askere hayat vermiştir.

Cold Mountain, aynı zamanda bir aşk hikayesidir. Law ve Kidman başrollerde oynamıştır. Diğer oyuncular arasında Phillip Seymour Hoffman, Natalie Portman ve Renee Zellweger gibi yıldız isimler de yer almıştır.

Efsane Beşli (Rise of the Guardians) (7.3)

Law, bu animasyon macera filminde sesi ile yer almıştır. Hugh Jackman, Alec Baldwin ve Chris Pine, Paskalya Tavşanı ve Noel Baba gibi kötü ruhla savaşmak için bir araya gelmeleri gereken karakterlerin sesleri olarak seyirci karşısına geçmişlerdir. Law, hayrını pek çok kişi onu hemen sesinde tanımıştır.

Yetenekli Bay Ripley (7,4)

Law, bu sürükleyici gerilim filmi ile ilk Oscar adaylığını kazanmıştır. Matt Damon, başkalarını taklit etme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip bir adam olarak rol alıyor.

Film, saplantılarını bulan ve kontrolden çıkarak yalan söyleyen Damon’un sosyopatik karakteri ile yoğun bir yolculuğa çıkmanızı sağlar. Matt Damon ve Jude Law en iyi performanslarından birini bu filmde sergilemiştir.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (7.5)

Law ve Robert Downey Jr. , bu devam filmi için popüler Sherlock Holmes serisine geri dündüler. Law’dan Dr. Watson evlilik hayatına başlarken, gizemli ve tehlikeli Dr. Moriarty’nin izini sürmek için isteksizce Sherlock Holmes (Downey Jr.) ile bir maceraya girer. Law ve Downey Jr., başroller olarak olağanüstü bir kimyaya sahip olduklarını kanıtladılar. Bu da filmin cazibesini arttırdı.

Hugo (7.5)

Law, Martin Scorsese ile çalışma şansı bu film ile bulmuştur. Hugo, bir tren istasyonunda yaşayan, babasının geride bıraktığı bir gizemi çözmeye çalışan, Law tarafından oynayan genç bir yetim çocuktur.

Scorsese, bir film yapımcısı olarak inanılmaz yeteneklerini göstermeye devam ederken aile dostu hikayeyi inanılmaz derecede etkili bir şekilde ele aldığını bu film ile kanıtlamıştır.

Kapıdaki Düşman (7.6)

Law, yoğun savaş draması Enemy at the Gates’de ilk aksiyon kahramanı rollerinden birini oynamıştır. 2. Dünya Savaşı’nda geçen Law, Stalingrad’da ölümcül isabetliliği ile adından söz ettiren bir Rus keskin nişancıyı canlandırmaktadır. Kısa süre sonra kendini, zaferi dengede asılı duran bir Alman nişancı ile bir kedi-fare oyununda bulur.

Sherlock Holmes (7.6)

Law ve Downey Jr., bu Guy Ritchie filminde ilk kez dedektif ikilisini oynamıştır. Holmes ve Watson ilişkilerindeki değişikliklerle uğraşırken Holmes kendini, görünüşte doğaüstü unsurların bulunduğu bir vakanın ortasında bulur.

Film, klasik edebi karakterin eğlenceli ve şık bir yorumunu ele almaktadır. Bir kez daha, başroller arasındaki kimya seyirciler tarafından çok beğenilmiştir.

Azap Yolu (Road to Perdition) (7.7)

Law, bu mükemmel filminde birkaç kötü rolünden birini oynama şansını yakalamıştır. Tom Hanks, eski arkadaşları ona ve ailesine nişan aldıktan sonra oğluyla birlikte kaçmak zorunda kalan İrlandalı çetenin bir üyesini oynamaktadır. Law da, peşlerinde olan sadist bir tetikçiyi canlandırmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Sam Mendes oturmuştur.

Gattaca (7.8)

Law, bilim kurgu draması Gattaca’daki performansıyla birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Film, mükemmel varlıklar olarak kabul edilenlere, aşağı sayılanlardan daha iyi bir hayatın verildiği fütürist bir toplumda geçmektedir. Film, düşündürücü olduğu kadar aynı zamanda eğlencelidir de.

Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel) (8.1)

Law, The Grand Budapest Hotel filmi ile Wes Anderson’ın büyülü dünyasına katılma fırsatı bulmuştur. The Grand Budapest Hotel, 20. yüzyılda iki büyük savaş arasında kalan bir dönemde geçmektedir. Hikayede, Büyük Budapeşte Oteli’nin ihtişamlı dönemine tanık olacaksınız.

Büyük Budapeşte Oteli, Anderson’ın tüm filmlerini bu kadar özel kılan aynı çekiciliğe ve eşsiz mizaha sahiptir. Sadece Anderson’ın sunabileceği vahşi, tuhaf ve son derece eğlenceli bir maceradır.

BONUS: Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları (IMDb 6.2)

Bu yazımızda sizlere Jude Law’ın En İyi 10 Filmi listesinden bahsettik. Daha fazla film ve önerisi isterseniz film ve dizi önerileri için https://maksatbilgi.com/film-dizi-onerisi/ bağlantısına gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu