Kişisel Bakım

Jade Roller Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Jade roller nedir? Nasıl kullanılır? Cilt bakımı ve güzelliği konusunda birçok sektör ciddi çalışmalar yapmaktadır. Özellikle leke ve kırışıklık konusunda ameliyatsız uygulanan teknikler, sektörün en ilgi çeken çalışmaları arasında yer almaktadır. Güzellik sektörünün çalışmalarından bir tanesi de Jade Roller isimli üründür. İşte Jade Roller hakkında detaylı bilgiler:

Jade Roller Nedir?

Jade roller nedir? Nasıl kullanılır?

Pembe ya da yeşil bir taş olan Jade Roller, göz altı morlukları ve cilt kırışıklıkları ile savaşmaktadır. Özellikle İngiltere ve Amerika‘da sıklıkla yapılan bu teknik, sabahları uyandığınızda meydana gelen göz altı torbalarınıza karşı büyük bir savaş açar. Bir nevi masaj aleti olan Jade Rollerı özellikle sabahları kullanmanız önerilir.

Jade Roller Faydaları Nedir?

cilt güzelliği

  • Cildin elaksiyetini arttırmak
  • Cildin dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlamak
  • Cilde canlılık kazandırmak
  • Cilt kusurlarının görünümünü azaltmak
  • Ciltte meydana gelen sarkmaların önüne geçmek
  • Cilde uygulanan kremin daha iyi şekilde nüfuz etmesini sağlamak.

Jade Roller Nasıl Kullanılır?

Jade roller nedir? Nasıl kullanılır?

1)  Jade Roller’ı sabah uygulayacaksanız ilk olarak cildinizi temizlemeniz gerekir. Cildinizi temizlerken jel bir temizleyici ardından peeling yapmanız önerilir. Bu sayede yüzünüz birazdan yapacağınız işlemlere daha hazır hale gelecektir.

2) Yüzünüzü kurularken kesinlikle havlu kullanmayın. Bunun yerine havlu kağıtlarla cildinizi kurulayabilirsiniz. Cildiniz tamamen kuruduğunda size iyi geldiğini düşündüğünüz bir krem ya da serumu yüzünüze sürün. Kremi yedirdikten sonra Jade Roller ürününü elinize alın ve yüzünüzde gezdirmeye başlayın.

3) Aldığınız ürünün büyük başlığını takın. Büyük ucu ile yanak, çene ve alın bölgenize masaj yapabilirsiniz. Ayrıca, ürün kendiliğinden soğuk olsa da daha yüksek bir performans elde etmek için buzdolabında bekletebilir, kullanım esnasında çıkartabilirsiniz.

4) Göz altı, çene ve kaş bölgesinde ürünün küçük ucunu kullanmanız gerekir. Bu sayede en ufak detaylara bile dokunabilir, Jade Roller’ın faydalarından tüm yüzünüzün yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Jade Roller Nedir? Nereden Alınır ve Fiyatları Nasıldır?

Jade roller hakkında bilgiler

Piyasada birçok Jade Roller bulunur. Ancak, ürünlerden birçoğu orjinal değildir. Satın aldığınız ürünün gerçek doğal taş olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde yüzünüze yaptığınız masajın herhangi bir faydası olmayacaktır. Ürünün sahte olup olmadığını anlamak için güvendiğiniz yerlerden satın almanız ve fiyatına dikkat etmeniz gerekir. Çok ucuz olan ürünler genellikle sahtedir. Ayrıca, birçok ürün modeli sertifikası ve orjinallik garantisi ile birlikte verilir. Seçiminizi bu tarz ürünlerden yana yapabilirsiniz.

Jade Roller fiyatı ise değişiklik gösterir. İnternet üzerinden fiyat aralıklarını inceleyebilirsiniz. Genel olarak düşük – orta segment aralığında bütçeye sahip olan ürün seçenekleri arasından seçiminizi yaparak cildinizin ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilirsiniz.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu