Film & Dizi ÖnerisiListeler

İzlenmesi Gereken En İyi 7 Anime Önerisi

Hiç izlemeyenleri bile ekrana kitleyecek olan anime önerilerini aşağıda paylaştık.

instagram takipçi hilesi

Anime dizi ve filmlerini hiç izlemeyenler olduğu kadar hastası olanlarda vardır. Anime dizi ve filmleri özellikle son dönemlerde oldukça yaygın olmasıyla bilinmektedir.

İzlenmesi Gereken En İyi 7 Anime Önerisi

Tengen Toppa Gurren Lagann

Yaşadıklarını yeraltını kazma görevini üstelenen ‘’Delici’’ grubu, küçük Simon ve Kamina’nın önderliğini yaptığı, insanoğlunun yaşadığı yeraltından, yeryüzüne çıkma mücadelesini anlatmaktadır.

İnsanlar küçük ve birbirlerinden uzak gruplar halinde yeraltında yaşamaktadırlar. Yeryüzüne çıkma düşüncesini akıllarından geçiremezler ve yeryüzünden korkarlar. Yeraltında yaşadıkları alan oldukça kısıtlıdır bu sebeple nüfus artışını sürekli kontrol altında tutmaya çalışmaktadırlar.

Artan nüfusu önleyemediklerinde yeraltında daha derinlere inip, yaşadıkları alanı büyütmeye veya doğan çocuk kadar büyük insan seçip onları kurban etmek gibi yollara başvurmaktadırlar. 27 bölümden oluşan anime dizinin IMDb puanı 8,3’dür.

Steins; Gate

IMDb puanı 8,8 olan dizinin 24 bölümü mevcuttur. 24 bölümünde, durağan ilerleyen bir bölüm daha olmaması, izleyicileri ekrana kitlemektedir. Konu olarak psikolojik, gerilim ve bilim kurgu öğelerini benimseyen dizide, zaman yolcuğu ve adaptasyonu anlatan seriler arasında yer almaktadır.  Geçmişe mesaj atarak geleceği değiştirmeye çabalayan bir topluluğun hikâyesini anlatmaktadır.

Code Gass

Belirli film-dizi platformları üzerinden kolaylıkla bulunup, izlenebilecek animeler arasında yer almaktadır. IMDb puanı 8,7 olan dizinin konusu 2010 yılında İngiltere’nin, Japonya’yı silahlarla işgal etmesinin ve ele geçirmesinin ardından Japonya, kendi bağımsızlığını kaybederek, İngiltere’ye bağlanmıştır. Bu bölgenin adını 11. Bölge olarak adlandırmışlardır.

Dizinin başrollerinden olan Lelouch Lamperouge, İngiltere kralının oğludur fakat annesinin ölümü ve kız kardeşinin sakat kalmasına sebep olan bir saldırı yüzünden babasından nefret etmektedir. Lelouch 11. Bölgede yaşamaktadır. İngiltere’yi buradan devre dışı bırakarak, babasından intikam almak istemektedir. Dizi 2 sezon ve 50 bölümden oluşmaktadır. 3. Sezon çıkış tarihi henüz belli olmamakla beraber bu yıl içerisinde veya 2022 yılı içerisinde çıkacağı tahmin edilmektedir.

Cowboy Bebop

1998 yılına ait olan anime dizisinin IMDb puanı 8,8’dir. Yönetmenliğini Şiniçiro Watanebe, senaristliğini ise Keiko Nobumoto yapmıştır. İçerisinde drama, macera, bilim-kurgu, uzay, gerilim gibi özellikler barından dizi 26 bölümden oluşmaktadır. 1998-1999 yılları arasında çekimi yapılan dizinin, 2021 yılında uyarlanmış hali yayımlanmıştır.

Başrollerinden Spike Spiegel, günümüzden uzak olan bir gelecekte yaşamaktadır. Dövüş sanatları konusunda usta olan Spike, ölümcül yeteneklere sahiptir. Bu ölümcül yetenekler ile ödüller kazanan Spike, büyük bir ödülün peşine düşmektedir.

Death Note

Anime izleyenlerin, ilk olarak izlediği diziler arasında yer almaktadır. Hatta çevresine öneri yapanların bile ilk önerdiği diziler arasındadır. IMDb puanı 9 olan dizi 37 bölümden oluşmaktadır.

Light Yagami’ni 17 yaşındadır ve bir ölüm tanrısının düşürdüğü doğaüstü bir defteri yolda bulur. Defterde, ölüm tanrısının kendisini nasıl ‘’Yeni Dünyanın Tanrısı’’ yaptığını anlatır. 17 yaşındaki bir gencin eline geçen bu defter, yüzünü ve hatta adını bile bilmediği kişilerin ölümüne sebep olacaktır.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Anime dizileri arasında IMDb puanı en yüksek olan diziler arasında yer almaktadır. 9,1’lik puanla, izleyicilerin oldukça ilgisini çeken diziler arasındadır. Bilim kurgu konusunda, tüm animelerin üstüne geçmiş türdendir. Elric kardeşlerin, ölen annelerini hayata döndürmek için verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır.

Simyacı olan iki kardeş, simyada ana kural olan ‘’Bir şey alabiliyorsan, bir şey vermelisin’’ kuralını düşünmeden lanetli ve imkânsız olanı denemişlerdir. Bu süreçte kayıp vererek ilerleyen kardeşlerin mücadelesini henüz bitmemiştir.

One Punch Man

IMDb puanı 8,8 puan olan dizinin 2 sezonu ve 36 bölümü mevcuttur.  Genç bir birey iş ararken, çocukluğunda izlediği animeleri hatırlamaktadır. Bu animeler doğrultusunda, küçüklüğünden beri süper kahraman olmak istediği aklına gelir ve ilk karşılaştığı adamlarla kavgaya tutuşur. Süper kahraman olma yolunda adım adım ilerleyen başrol oyuncusu, bütün savaşlarını tek ve ilk yumrukta kazanmaktadır.  Başrolün mücadelesini anlatan dizinin 3. Sezonu beklenilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu