Film & Dizi ÖnerisiListeler

İzlediğinizde Hayatınıza Çok Şey Katacak Olan 6 Film

instagram takipçi hilesi

Bazen ufakta olsa bazı şeylerin hayatımıza sandığımızdan da fazla etkisi olur. Örneğin yaşadığımız bir olay veya izlediğimiz bir film hayatımızı aniden değiştirebilir. Bizde sizler için hayata farklı bakmanızı sağlayacak ve belki hayatınızı değiştirebilecek olan filmleri araştırdık ve sizler için bu yazımızda derledik.

1- The Butterfly Effect (Kelebek Etkisi)

kelebek etkisi film

Kelebek etkisi filmi ; Evan isimli bir zihinsel engelli çocuğun etrafında gerçekleşen olaylardan oluşmaktadır. Evan geçmişin de çok hafıza  kaybı yaşamıştır bu yüzden de yaşadığı olayları hatırlamayan, bir bağlantı oluşturamayan biri haline gelmiştir. Bir zaman sonra artık Evan büyümüş ve hafıza sorunu ortadan kalkmıştır.  Evan hafıza sorunu da ortadan kalkınca geçmişe bir yolculuk yapar ve çocukluk dönemine geri dönmeyi başarır.Ve geçmişte yaşamış olduğu tüm sıkıntılı anıları silmeye çalışır ve hayatını yeniden kurgulamaya başlar.

2- The Pianist (Piyanist)

piyanist

Piyanist yıllar geçmesine rağmen hala en iyi filmler arasında ilk sıralarda olan bir film. Filmin konusu ise ; başarılı bir piyanist olan Szpilman’ın güzel olan hayatı 2.dünya savaşı sırasında tam bir kabusa döner. Szpilman  yahudi olmasına karşın toplama kamplarına şans eseri gitmekten kurtulur ve bir fakir semtte yaşamaya başlar. Szpilman daha sonra şans eseri bir Alman subayla tanışır ve subay sayesinde hayatta kalmayı başarır.

3-The Pursuit Of Happyness (Umudunu Kaybetme)

umudunu kaybetme

Film ailesini ayakta tutmaya çalışan, ailesini düşünen bir baba ve oğlunun yaşadıklarını konu edinir. Hikaye hayattaki maddi zorlukların Chris’in ( baba) eşinin daha fazla dayanamamasına ve evi istemeyerek de olsa terk etmesi ile başlar.  Chris ve oğlu artık yeni bir hayata başlayacaklardır. Chris oğlu ve kendi yaşamını sürdürebilmek için yapabileceği tüm işleri araştırmaya başlamıştır. Bir iş bulur fakat bu seferde yaşadığı evden çıkmak zorunda kalır.  Chris oğlu ile birlikte artık her bulduğu tuvalet,otobüs durağı gibi yerlerde kalmaya başlar. Zamanla Chris oğlu ile birlikte yaşamış olduğu bütün sıkıntıları oğlu ile birlikte  sevgi ve özenle atlatacaktır.

4-  3 İdiots

3 aptal

Film aynı okulda okuyan ve oda arkadaşı olan Rancho,Farhan ve Raju üçlüsünün etrafında yaşananları konu edinir. Bu üçlünün dostlukları ve profesörleri arasında yaşananlar ve eğitim sistemine karşı göstermiş olduğu davranışlar beyaz perdeye hem eğlenceli hemde sert bir şekilde yansımıştır.

5-Amelie

amelie

Filmde Amelie garson bir kız rolünü oynamaktadır. Sessiz,masum ve sevecen bir kız olan Amelie ‘ nin bir gün annesi vefat eder ve bunun yanında  babasının da soğuk davranışları Amelie ‘yi üzer. Amelie de bu sıkıntılarından kurtulmak için boş işlerle uğraşır. Amelie bir gün evde bir kutu bulur ve bu kutu onun hayatını değiştirecek kutudur.

6- Click

click film

Micheal çok çalışkan bir mimardır.Ayrıca Micheal’in mükemmel bir hayatı ve güzel bir ailesi vardır. Micheal bir gün kumanda almak için bir dükkana girer ve çok farklı bir satıcıyla karşılaşır.Satıcı ona bir kumanda verir ve o kumandayla hayatını yönetebileceğini söyler. Micheal kumandayı  kullandıktan bir süre sonra hayatını kumanda edemez hale gelir ve hayatının gerçek değerini o zaman anlamaya başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu