Yaşam

İstediğiniz Aşkı Kendinize Çekmek İçin Pembe Kuvars Taşı

Doğal taşların mucizesine inananlar burada mı? Aşkın taşı olarak bilinen pembe kuvars hakkında tüm bilgiler burada!

instagram takipçi hilesi

Pembe kuvars taşı, doğada nadir bulunur. Gül kuvars olarak da anılan bu taş, günümüzde birçok alanda kullanılır. Fakat en yaygın kullanım alanı aksesuarlardır. Pembe kuvarsı sadece süslenmek amacı ile değil, faydalı özellikleri ile de kullananların sayısı oldukça fazladır. Özellikle bu doğal taşın faydasını bilen insanlar uyurken bile aksesuarını üzerinde taşımak isterler.

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri Nelerdir?

pembe kuvars taşı

Çok eski yıllarda Mısır hükümdarı Isis, gençliğinin ve güzelliğinin sırrının pembe kuvarsa bağlı olduğunu söylemiştir. Kristal minerallerden oluşan bu taş, gücün, kuvvetin ve aşkın simgesidir. Bu taşın birçok çeşidi vardır.

Pembe kuvars taşlarının içi berrak ya da dumanlı şekildedir. İçi berrak olana; erkek kuvars, dumanlı olana;dişi kuvars denilir.  Çıkarıldığı yerler; Brezilya, Madagaskar, ABD, Rusya, Türkiye, Afganistan, İran ve Kanada’dır.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları

doğal taş

1.Kalbe Faydalıdır

doğal taş

Pembe kuvars, aşk ilişkilerinde sorun yaşayan kişilere önerilir. Özellikle aradığı aşkı bir türlü bulamayan, ilişkileri anlamsız ve hızlı bir şekilde biten kişilere önerilen pembe kuvarsın, kolye ya da bileklik şeklinde takılması önerilir.

Taşın pozitif enerjisi sayesinde takan kişinin kısa sürede hakettiği aşka sahip olacağı, romantik bir ilişki sahibi olacağı söylenir. Ayrıca; kıskançlık, depresyon ve öfke gibi problemlerin tedavisinde de pembe kuvars taşının takılması önerilir.

2. Radyasyonu Engeller

pembe kuvars taşı

Günlük hayatta radyasyonun birçok zararı olduğu artık herkes tarafında bilinir. Fakat, birçok kişinin yanıldığı bir konu vardır. Bu da radyasyonun sadece, cep telefonu ve bilgisayarlar aracılığı ile yayıldığıdır. Radyasyon yayan cihazlar o kadar fazladır ki bu aletlerden korunmak için çok dikkatli olmak gerekir.

Başlıca radyasyon yayan cihazlar; televizyon, mikser, robot, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, blender olarak sıralandırılabilir. Bu nedenle radyasyonun zararlarından korunmak için pembe kuvars taşı kullanmanız önerilir. Dekoratif amaçlı bir taş satın alarak evinizdeki radyasyonun emilmesini sağlayabilirsiniz.

3. Negatif Enerjiyi Yok Eder

pembe kuvars taşı

Pembe kuvars taşı, negatif enerji üzerinde oldukça etkilidir. Günlük hayatın stresi, olumsuz insanların sözleri, nazar gibi birçok negatif duruma karşı pembe kuvarstan yapılmış aksesuarlar takmanız önerilir.

Özellikle kolye ve bileklik gibi herkesin görebileceği bir aksesuarı üzerinizde taşıyarak negatif enerji ile savaşabilirsiniz.

Bunun dışında pembe kuvars taşı faydaları:

  • Bedeninizi tazeler.
  • Baş ağrısını hafifletir.
  • Romatizmalara iyi gelir.
  • İnsanın kendisini sevmesini sağlar.
  • Kişiye kendini iyi hissettirir.
  • Canlılık ve tazelik verir.
  • Konsantrasyonu arttırır.
  • Göz için faydalıdır. Görüşün daha iyi olmasını sağlar.
  • Sindirim sistemini düzenleyici güce sahiptir.

https://www.youtube.com/watch?v=fiGjDQoo9vE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu