Gezi Rehberi

İstanbul’da Hafta Sonu Gidilecek Güzel Mekanlar

instagram takipçi hilesi

Kısa süre kaçamak yapılacak güzel mekanlar her zaman araştırılmıştır. İstanbul içinde kısa süreli tatil planı yapanlar için yerler bulunuyor. Herkes güzel ve dinlendirici bir tatilin hayalini kurarak tüm yıl çalışır. Tatil, dinlenmek için son derece önemlidir. İstanbul’da yaşayanlar kısa süreli bir tatil planı yaparlar ancak fazla uzağa gitmek istemezler. Yolda geçecek zamanını tatilde geçirmek isteyenler İstanbul içinde güzel tatil yerleri ya da etkinlikler araştırırlar. Özellikle hafta sonu tatilleri büyük ilgi odağı olmuştur. Kısa tatilleri sevenler için vazgeçilmez yerler bulunmaktadır. İşte İstanbul’da hafta sonu gidilecek güzel mekanlar...

İstanbul’da Hafta Sonu Kaçamakları Nerede Yapılır?

Hafta sonu tatili için İstanbul’da birçok cennet vardır. Doğa, deniz ve harika manzaraları ile hem dinlenir hem de rahatlayabilirsiniz. Bazı tatil bölgelerinde konaklama yapılır ancak bazı bölgelerde günübirlik gezinti yapılması daha çok tercih edilir. İstanbul’un dört bir yanı tarih ve kültür kokar. Karadeniz bölgesine doğru gidildikçe doğa harikası mekanları bulmak mümkündür. İstanbul’daki kısa süreli tatil bölgeleri;

Ağva

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri Ağva’dır. Ağva doğal güzelliklerin ve muhteşem manzaraların mekanı olmuştur. Ağva’da yer alan oteller ve tatil köyleri kısa süreli kaçamaklar için son derece uygundur. Kafa dinlemek ve şehrin gürültülerinden uzak durmak isteyenler Ağva’ya uğramalıdır. Ağva masal evleri son zamanlarda tercih edilen muhteşem yerlerden biridir.

agva

Şile Saklıköy

Şile’de yer alan berrak koy etrafında çok güzel restoranlar ve çay bahçeleri bulunuyor. El değmemiş saf güzellikleri seyretmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biridir. Son yıllarda Şile manzaraları ile fotoğraf çekimleri oldukça meşhurdur. Şile’de aile plajları da bulunur. İsteyen herkes plajlara gelebilir ve hizmetlerden yararlanabilir.

sile saklikoy

Riva

İstanbul’da yer alan Riva bölgesi son derece muhteşem bir güzelliktir. Şile semtine yakın olan Riva, binaları ve sokakları ile dikkat çekiyor. Minik bir kasaba olan Riva’da kahve içilecek mekanlar ve restoranlar bulunur. İsteyen herkes bu bölgede konaklayabilir. Son zamanlarda harabe şekilde olan yerde çok tatlı mekanlar bulunmaktadır. Hafta sonları için gidilecek muhteşem yerlerden biridir.

İncekum Macera Park

İncekum bölgesinde yer alan macera park dinlenmek için son derece uygun bir yerdir. Giriş ücretsizdir ve isteyen herkes konaklayabilir. Mangal, piknik ve eğlence alanları vardır. Çocukları olan aileler için güzel bir mekandır.

İstanbul Boğazı

İstanbul’un kalbinde yer alan boğaz, manzarası ile herkesi kendine hayran bırakmıştır. İstanbul yerlileri her fırsatta boğazın manzarasını izlemek için restoranlara giderler. Günübirlik yapılan harika tatillerde ilk durak her zaman boğaz olmuştur. İstanbul boğazında yapılan turlar ile denizin dört bir yanı gezilir. Ayrıca sahil kenarındaki restoranların lezzeti herkesin dilinde olmuştur. 

istanbul bogazi

İstanbul’da Hafta Sonu Gidilecek Yerler ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu