Film & Dizi Önerisi

İstanbul Esintili ‘Charlie’nin Melekleri’ Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Charlie’nin Melekleri geri döndü!

Orijinal adıyla Charlie’s Angels olarak bilinen 1976 yapımı televizyon dizisinin son versiyonu 2019 yılının son ayında vizyona girdi. Bugüne kadar dizi ve film olarak birçok farklı şekilde izlediğimiz hikayenin günümüz modeli bakalım sevenleri tarafından geçer not alabilecek mi?

12 685x982

Filmin yönetmen koltuğunda Elizabeth Banks oturmaktadır. Aynı zamanda meleklerin ‘bosley’ini’ canlandırmaktadır. Filmin senaryosu da David Auburn, Carlo Bernard ve Elizabeth Banks‘e aittir.

Charlie’nin Melekleri Filmin Konusu

Charlie'nin Melekleri

Charlie’nin Melekleri’nde klasik bildiğimiz hikayenin yanında bu sefer bir tık daha fazla feminizm dokuları hakim oluyor olay örgüsüne. Birbirinden yetenekli ve güzel kadın ajanların görev gereği operasyon peşinde koşturmalarını konu almışlardır. Gizemli araştırma ve güvenlik bürosu ‘Charles Townsend’ için çalışan her 3 ajanın bir ‘bosley’i’ olan 80’li yıllardan beri bildiğimiz Charlie’nin Melekleri hikayesi yani. Tek fark bu sefer Charlie’nin sesi bir kadına emanet edilmiştir. Orijinal seride otoriter bir erkeğe bağlı çalışan üç kadını(meleği) bu seferki hikayede daha güçlü ve feminist bir havaya hakim şekilde izleyeceksiniz.

Charlie’nin Melekleri Oyuncu Kadrosu

3 güzel melekten ilki olan Sabrina rolünü Kristen Stewart canlandırmaktadır. Alacakaranlık serisiyle ünlenen, BAFTA ödüllü oyuncu bu sefer karşımıza melek olarak çıkmaktadır. Jokey sahneleri bulunduğundan film için birçok hazırlık yaptığını ve eğitim aldığını söyleyen Kristen Stewart’ın performansı büyük bir merak konusu…

Charlie'nin Melekleri

Meleklerden bir diğeri olan Jane karakterini ise henüz yıldızı yeni parlayan güzel Ella Balinska canlandırmaktadır.

Charlie'nin Melekleri

Disney prensesi Jasmine olarak Alaaddin filminden tanıdığımız Naomi Scott ise Charlie’nin Elena isimli meleğini canlandırmaktadır.

Charlie'nin Melekleri

Aynı zamanda filmin yönetmenliğini yapan Elizabeth Banks meleklerin bosley’i olarak rol almaktadır.

Meleklere filmde Patrick Stewart ve Sam Claflin’de eşlik etmektedir.

Charlie’nin Melekleri’nin Tarihi

Charlie’nin Melekleri ilk olarak 1976 yılında ABC kanalında bir dizi olarak yayınlanmıştır. Dizi Türkiye’de 1977’de TRT’de gösterilmiştir. Ardından 2000 yılında Melekler Amerikan yapımı aksiyon komedi filmi olarak karşımıza çıkmıştır. Yönetmenliğini McG’nin yaptığı film versiyonu hikayenin en başarılı ve popüler olan hali olmuştur. Daha sonra aynı kadro ve McG yönetmenliğinde 2003 yılından ikinci filmi çekilmiştir.

Charlie'nin Melekleri

2011 yılında serinin yeniden dizisi çekilmiştir ancak düşük reyting sebebiyle 8 bölümün sonunda iptal olmuştur.

Charlie’nin Melekleri İstanbul’da

Charlie’nin Melekleri hikayesinin 2019 versiyonunda görev peşinde koşan meleklerimizin yolu bu sefer İstanbul’a düştü!

Charlie'nin Melekleri

Çekimleri Hamburg ve Berlin gibi çeşitli konumlarda gerçekleşen Charlie’nin Melekleri operasyonun bir parçası olarak bazı sahneler gereği İstanbul’a geldi. Melekler ve yönetmen Elizabeth, çekimleri yaptıkları yer arasında en beğendikleri şehrin İstanbul olduğunu söylemiştir.

Filmin İstanbul ayağında çekimler Eminönü, Kapalıçarşı, Sultanahmet ve Veliefendi Hipodrumu’nda gerçekleştirilmiştir. Filmde yer alan tarihi yarım adanın gösterildiği sahnelere Ece Seçkin’in ‘Adeyyo’ isimli şarkısı eşlik etmiştir.

Film Fragmanı 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu