Gezi Rehberi

İstanbul En İyi 8 Semt Pazarı

instagram takipçi hilesi

İstanbul’un meşhur semt pazarları, ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Çoğu ünlü markanın ürünlerini, gıda ürünlerini veya çeyiz ürünleri bulabileceğiniz bu pazarların günleri ve semtleri ise aşağıda detaylı olarak paylaşılmıştır. İşte İstanbul En İyi 8 Semt Pazarı:

1- Kadıköy Salı Pazarı

Kadıköy semtinde kurulan salı pazarı, İstanbul’un en eski pazarlarından birisi olarak bilinir. 2015-2019 yılları arasında pazar yenilenip, yer değiştirmiştir. Yenilerek kullanıma açılan Kadıköy Salı Pazarı kapalı alana kurulmuş ve günleri salı-cuma olarak değiştirilmiştir.

2- Çubuklu Sosyete Çarşısı

istanbul en iyi sekiz semt pazari1

Yaklaşık olarak 170 dükkandan oluştuğu bilinen, eski sosyete pazar esnafının kapalı bir alanda daha fazla iş yapabilmesi için çarşı haline dönüştürülmesiyle oluşmuştur. Beykoz Pazarı olarak da bilinen Çubuklu Sosyete Çarşısı, Beykoz Çubuklu’da kuruluyor. Aynı zamanda haftanın her günü de açık olunmasıyla tercih edilebilir pazarlardandır.

3- Bahçeşehir Pazartürk

istanbul en iyi sekiz semt pazari3

Sokak arası pazardan çok, Bahçeşehir yapısına uygun bir şekilde AVM görünümlü haliyle merkezi nokta üzerine kurulmuştur. Özel olarak bu pazara giden otobüsler, minibüsler, servisler vardır. Aynı zamanda kendisine ait olan yerin yarı kısmında giysi, diğer kısmında ise gıda bölümü vardır. Salı ve cumartesi günleri kuruluyor.

4- Bakırköy Cumartesi Pazarı

istanbul en iyi sekiz semt pazari4

Renkli tezgahları ve kaliteli ürünleriyle biliniyor diyebiliriz. Aynı zamanda Bakırköy pazarını meşhur eden en önemli faktörlerden birisi de ucuzluğudur. Esnafın eğlenceli olması ve konum olarak oldukça merkezi yerde bulunmasıyla İstanbul’un en kalabalık pazarlarından birisidir. Yaklaşık 2.5 senedir cumartesi günleri kurulan Bakırköy Cumartesi Pazarı bu şekilde devam etmektedir. Minibüs, otobüs ve metro ile ulaşım oldukça kolaydır. Ünlü markaların ihraç fazlası ürünlerini, büyük araştırmalar yaparak alabilirsiniz.

5- Beylikdüzü Beylik Pazarı

istanbul en iyi sekiz semt pazari5

Beylikdüzü semtinde bulunan Beylik pazarı, Bakırköy Cumartesi Pazarı ile eş değer diyebiliriz. Uygun fiyatlı giyim, kırtasiye, çeyiz, ev ürünleri bulabileceğiniz Beylik pazarı, pazar günleri Beylikdüzü’nde kuruluyor. Kapalı alan üzerine kurulan Beylik pazarı, tezgahları en düzenli olan pazarlar arasındadır. Pazarın kendisine özel ücretsiz belediye servisleri de bulunuyor. Özel araçlar ile birlikte gelenler için otopark ve iç kısmında dinlenme alanları da bulunuyor.

6- Feriköy Antika Pazarı veya Feriköy Bit Pazarı

istanbul en iyi sekiz semt pazari6

Feriköy Antika Pazarı, aynı zamanda Bit Pazarı olarak da bilinir. Bildiğimiz semt pazarlarından farklı olarak sebze-meyve veya gıda satışı yoktur. Feriköy Antika Pazarı, cumartesi ve pazar günleri 5-5:30 saatleri arasında kuruluyor. Erken gidenler genelde ürünleri daha uygun fiyatlı alabiliyor. Feriköy Antika Pazarı veya Feriköy Bit Pazarını cumartesi günleri organik pazar olarak kurulurken, pazar günleri plaklar, kasetçalarlar, aletler veya orjinal ama ikinci el ürünleri alabileceğiniz pazar çeşitlerindedir.

7- Fatih Çarşamba Pazarı

istanbul en iyi sekiz semt pazari7

İstanbul ilinin Fatih semtine kurulan Fatih Çarşamba Pazarında peynir-zeytin-sebze-meyve-balık gibi gıda ürünlerinin satışı yapılır. Fatih Çarşamba Pazarı, diğer pazar yerlerine göre oldukça geniş bir alana kuruluyor. 150 yıllık tarihi bulunan Fatih Çarşamba Pazarının kalabalıklığıda oldukça konuşulanlardandır.

8- Yeşilköy Sosyete Pazarı

istanbul en iyi sekiz semt pazari8

Marmaray ve otobüslerle ile kolayca bu pazar yerine ulaşabilirsiniz. Pazar turu bittikten sonra gözleme yiyebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz dinlenme tesisleri de bulunuyor. Şehir dışından bile ziyaretçi alan Yeşilköy Sosyete Pazarı, çarşamba günleri kuruluyor.

İstanbul En İyi 8 Semt Pazarı İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu