İnsan Kaynakları

İş Yerinizin Hayatınızı Zehir Ettiğini Gösteren 5 İşaret!

instagram takipçi hilesi

İş yerinizin artık sizin için doğru iş yeri olmadığınızı düşündünüz mü? Ya da artık orada mutlu olmadığınızı? Sizin için artık faydalı olmadığını ? Eğer öyleyse bu duyguları yaşayan milyonlarca kişiden yalnızca birisiniz.

Aynı iş yerinde uzun zaman hiçbir statü değişikliği olmadan çalıştıysanız yukarıdaki soruların cevabının sizde evet olarak oluşması yüksek ihtimaldir. Çünkü bir işi yaparken önemli olan size bir şeyler katması, kendinizi geliştirmenize faydası olmasıdır. Sürekli aynı pozisyonda aynı işleri yapmanın sizi mutsuz etmesinden daha doğal bir şey yoktur.

ofisiniz artık sizin için sıkıcı hale gelmiş olabilir

Belki de kendi işyerinizi kursanız ya da sektör değişikliği yapsanız daha mutlu olacaksınız. Ama bundan bir türlü emin olamıyorsunuz. Tam da bu noktada size vereceğimiz 5 ipucundan faydalanabilir bu sayede kendinizden ve isteklerinizden emin olabilirsiniz.

İş Yerinizin Hayatınızı Zehir Ettiğini Gösteren 5 İşaret!

İnsan İlişkileri

işyeriniz sadece emirler üzerine yürüyorsa sıkıntı var demektir

İş yaşamınız sadece emirler üzerine kuruluysa zamanla bu sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden kendinizi insanların olduğu bir ortamda çalışıyor olmak yerine adeta bir robot gibi hissedebilirsiniz. Eğer içinizde böyle bir his oluştuysa işinizin size gelmediğini anlamaya başlamalısınız demektir. Aynı zamanda yaptığınız işe kendinizden bir şeyler katamıyor, sizin gelişmenize katkı sağlamıyorsa başka bir işe geçmenin zamanı gelmiş olabilir.

Zorbalık

İş ortamında yapılan şakalaşmalar ofisinizin neşelenmesini sağlayabilir ve az da olsa sizi o monotonluktan çıkartabilir. Bunun dışında eğer yöneticinizden ya da patronunuzdan bu işe layık görüldüğünüz için kendinizi şanslı hissetmeniz gerektiğini ya da başka bir pozisyonda başarılı olamayacağınızı duyuyorsanız psikolojik bir zorbalıkla karşı karşıyasınız demektir.

Şikayetler

İş arkadaşlarınızdan hepsi sürekli bir şeylerden şikayet ediyorsa burası artık sizin için çekilmez bir yer haline gelebilir. Çünkü onların şikayetleri zamanla sizi de olumsuz etkileyecektir. Ufak şeylerden bile sürekli şikayet ediliyorsa bu durumun sizi de karamsarlığa sürüklemesi kaçınılmaz olacaktır.

Yetersiz İletişim

yöneticinizin işle ilgili bilgileri paylaşmaması sizin performasınızı etkiler

Yöneticiniz ya da patronunuzdan işyerinin işleyişiyle ilgili size yeterince bilgi verilmediyse işe adapte olma ve işlerinizi yürütme konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Bazı bilgiler muhakkak ki gizli kalacaktır fakat sizi ilgilendirdiği kadarının söylenmesi işinizi yapabilmeniz açısından önemlidir. Çünkü böyle bir durum sizin performansınızı düşürebilir ya da terfi etmenize engel olabilir.

Kalbinizi Dinleyin

Her zaman olduğu gibi çalışma hayatında da kalbinizi dinlemek size her zaman kazandıracaktır. Başarılı iş insanlarının tavsiye ettiği en önemli şey kalbinizi dinlemenizdir. Eğer çalıştığınız yerde kendinizi mutsuz ve huzursuz hissediyorsanız kalbinizin sesine kulak verin. Çünkü her şeyin bir nedeni vardır ve belki de artık yol değiştirmenin vakti gelmiştir.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu