Yerli Erkek Ünlüler

İrfan Özata Kimdir?

instagram takipçi hilesi

irfan özata 3
Tam adı: İrfan Özata
Doğum tarihi: 14 Ocak 1983
Doğum yeri: Ordu / Türkiye
Boyu: – 
Ailesi: Birol Özata, Neslihan Özata (kardeş)
Sevgilisi:
Mesleği: Şarkıcı, besteci
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

İrfan Özata kimdir? İrfan Özata, 14 Ocak 1983 tarihinde Ordu’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı, bestecidir.  Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarında başlayan İrfan Özata, Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi‘nde girdiği yetenek sınavlarını kazanmış ve müzik bölümünden mezun olmuştur. Ardından Uludağ Üniversitesi’nde müzik öğretmenliği bölümü okumuştur.

Piyano, koro, işitme ve armoni eğitimi alırken bir yandan da yan flüt çalmaya başlaması kendisi için bir dönüm noktası olmuştur. Eğitim hayatı boyunca okul konserlerinde solo performans sergileyen İrfan Özata, daha sonrasında organizasyonlarda, sahnelerde yer almaya başlamıştır.

Üniversite yıllarında yan flütün yanı sıra saksafonda çalmaya başlamıştır. Üniversite eğitimi devam ederken çeşitli müzisyenlerde çalışma şansı yakalamıştır. Önemli müzisyenlerin yanında saksafon ve yan flüt çalarak vokalistlik yapmıştır. “Gel De Sen Konuş” isimli bestesi, Mustafa Ceceli‘nin albümünde yer almıştır.

Eğitiminin ardından İstanbul’a taşınarak müzik kariyerine orada devam eden Özata, başarılı müzisyenlerle ortak projelerde çalışma fırsatı yakalamıştır. Kutsi, Ziynet Sali, Fettah Can, Yeni Türkü ve birçok değerli sanatçıyla çalışmıştır.

İlginizi çekebilir: Cansu Kurtçu Kimdir?

2013 yılında İrfan Özata, ilk single çalışması olan Yanlış Fotoğraf ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Aynı yılın sonunda ise ilk albümü Hayat Okulu’nu çıkartmıştır. Albümdeki Tuhaf Geliyor, Hasret Türküsü, Hayat Okulu başta olmak üzere birçok şarkısıyla milyonları kendisine hayran bırakmıştır. Albümün ilk klibini Tuhaf Geliyor şarkısına ikincisini ise Hasret Türküsü’ne çekmiştir.

2015 yılında Sony Music ile anlaşarak Emir Büyük Yerden isimli single’ını yayınlamıştır. Özgün tarzı ve başarılı parçalarıyla dikkat çeken Özata, 2016 yılında Yazı Tura isimli albümünü yayınlamıştır.

2018 yılında Dünyanın En Güzel Günü isimli single şarkısından 2 yıl sonra 2020 Şubat’ta Dönsen Dönerdin isimli albümüyle yeniden sevenleri ve dinleyicileriyle buluşmuştur.

İrfan Özata Albümleri

  1. Hayat Okulu – 2013
  2. Emir Büyük Yerden – 2015 – Single
  3. Yazı Tura – 2016
  4. Dünyanın En Güzel Günü – 2018 – single
  5. Dönsen Dönerdin – 2020

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu