Akıllı Telefonlar ve Tabletler

iPhone 14 Nasıl Olacak?

instagram takipçi hilesi

iPhone 14 Nasıl Olacak? Yakın zamanda iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesinden sonra, pek çok ünlü Apple analisti iPhone 14 hakkında yavaş yavaş yorumlar yapmaya başladılar. iPhone 13 serisi tasarımda biraz değişikliğe uğramış olsa da, diğer alanlarda da bazı yükseltmelerden geçmiştir. Yeni A15 Çip, yüksek yenileme hızına sahip ekran ve çok daha büyük kapasiteye sahip pil bunlardan bir kaçı.

iPhone 13 modelleri daha yeni satışta olmasına rağmen kısa sürede çok popülerlik kazandı. Ayrıca bazı yabancı kullanıcılar da yeni bir iPhone almak için mağazanın önünde sıraya girdi. Ancak iPhone 13 serisinin iPhone 12‘lere kıyasla çok büyük tasarım değişiklikleri getirmediği de aşikar. Bu nedenle Apple’ın iPhone 14 ailesine odaklanması bekleniyor. Peki iPhone 14 serisi ne gibi değişiklikler getirecek.

iPhone 14 Nasıl Olacak

İlk Tasarım Değişikliği Ekrandaki Çentik

Apple, iPhone X ile başlattığı devasa çentik macerasını bitiremiyor. Ancak Bloomberg kanalından Mark Gurman yaptığı yorumlara göre iPhone 14 serisi, güncel trendlere uyum sağlayan bir ekranla donatılacak. Yani çentik kalkacak.

Yakın zamanda yayınlanan bir programda iPhone 14’ü öngören yorumlar yapan Mark Gurman, iPhone 14’lerin giriş seviyesi ve Pro modeller için yeni bir tasarım olacağını söyledi. Gurman, iPhone 13 serisinin tasarımının neredeyse iPhone 12’lerinkiyle aynı olduğuna dikkat çekerek, Apple mühendislerinin iPhone 14’te büyük bir tasarım tekrarı gerçekleştireceklerini beklediğini de dile getirdi.

iPhone 14 Nasıl Olacak

Yeni iPhone 14 serisinin 2022 yılında piyasaya sürüleceği ve Apple’ın ekrandaki çentiği kaldıracağı tahmin ediliyor. Ayrıca bu telefonlar, üst seviye Android telefonların sahip olduğu delikli ekranlarla donatılacak. Bir başka analist olan Jon Prosser, iPhone 14 Pro Max modelinin de ekran altı kamera ile donatılmış olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Bir diğer yandan da Apple’ın kompakt model iPhone Mini’den vazgeçeceği gündemde yer alan bir başka iddia. Satışları Apple’ı tatmin edemeyen iPhone Mini seri, iPhone 14 serisine dahil olmayacak. Bunun yerine; iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max ve yeni model iPhone 14 Max olacak. Bu yeni modellerin teknik özellikler hakkında herhangi bir bilgi yok.

Başka bir beklenen değişiklik ise ses açma kapama tuşlarında ki değişiklik. Beklenen göre iPhone 14 ile birlikte, en son iPhone 5 modellerinde kullanılan yuvarlak tuşlar geri gelecek.

iPhone 14 Pro Modelinin Render Görüntüleri Yayımlandı

İlk olarak şunu belirtelim. Render resim, tahminler üzerine tasarlamak demek diyebiliriz. Yani analistler tahminleri üzerinden bir model çıkarıyor. Analist Jon Prosser de Eylül ayında böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

iPhone 14 Pro modelinde Apple A16 Bionic çipin yer alacağı tahmin ediliyor. Tüm iPhone 14 modellerinden ise 120 Hz ProMotion ekran teknolojisi kullanılacak. Tahminlere göre şarj girişi hala Lightning olarak devam edecek. 2024 yılında pek çok cihaz Type-C girişe dönüştürülecek.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Nasıl Olacak? İle İlgili Videolar

Bir yorum

  1. iPhone 14 de önddeki çentiğin kaldırılmasıyla birlikte face id ve diğer sensörleri nasıl ayarlayacaklar bilmiyorum. Fakat bu gelişmenin ben iphone 14’de olacağını düşünmüyorum. Ama arka kameraları kasa içine gömme durumu gerçekleşecektir. Kasa biraz daha kalınlaşacak ve yan bantlardaki o iphone 4s deki klasik yuvarlak ses tuşlarını geri getireceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu