Bilim ve Teknoloji

İnternet Nakil (Adres Değiştirme) İşlemi Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Günümüzde internet kullanmayan ev neredeyse yok gibidir. İnternetin hayatı kolay ve işlevsel hale getirmesi her yaştan kullanıcının ihtiyaç duymasını sağlayan etkenler arasında yer alır. İnternet kullanılan evlerde zaman zaman taşınma işlemine ihtiyaç duyulur. İnternet nakil (adres değiştirme) işlemi doğru şekilde yapıldığı takdirde kısa sürede gerçekleşir. Eğer sizde internetinizi bir yerden bir yere taşımak istiyorsanız aşağıda anlatacağımız tüm adımları dikkatle uygulamanız gerekir.

İnternet Nakil İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet nakil adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır?

İnternet nakil işlemi yapmak için birçok farklı yöntem bulunur. Bu yöntemlerden en sık tercih edileni müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir.

Kullandığınız internet sağlayıcısına göre müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, internetinizi nakil ettirmek istediğinizi söylemeniz gerekir. Ancak yeni taşınacağınız adresi tam olarak bilmeniz ve kapı numarasına göre alt yapı sorgulamanız oldukça önemlidir. Alt yapısı uygun olan nakil adresleri, kısa sürede işlemin gerçekleşmesini sağlar.

  • İnternet nakil işlemini Türk Telekom üzerinden yapacaksanız 444 1 444 numarayı aramanız gerekir. Müşteri hizmetlerine bağlanmak istediğinizi belirterek, adresinizin değiştiğini ve yeni adresinizi söyleyerek işlemleri başlatabilirsiniz.
  • Eğer alt yapınız uygunsa sizinle birkaç gün içinde iletişime geçerek, modem kurulumu için randevu alırlar. Bu sayede yeni adresinizde internet kullanabilirsiniz.
  • Vodafone kullanıcıları ise 0850 542 0542 ya da 0850 542 1 542 no’lu telefonu arayarak işlemleri başlatabilirler.
  • Turkcell‘in sunduğu internet hizmetini alan kişiler ise internet üzerinden ya da 0850 222 0 222 no’lu telefon üzerinden nakil yaptırabilirler.
  • İnternet nakil işlemini en yakın Türkcell, Vodafone ya da Türk Telekom şubesine uğrayarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu durumda yanınıza kimliğinizi de almanız ve şubenin istediği belgeleri temin etmeniz gerekir.

İnternet Nakil İşlemi (Adres Değiştirme) Kaç Günde Gerçekleşir?

İnternet nakil

İnternet nakil işlemi genellikle en kısa sürede gerçekleşir. Ancak alt yapı yoksa, internet alt yapısı olana kadar işlem süreci uzayabilir. Nakil işlemi alt yapı ile aynı zamanda gerçekleşir. İnternet nakli esnasında en uygun tarih belirlenir.

İnternet Nakil İşlemi Ücreti Ne Kadardır?

İnternet nakil

İnternet nakil ücreti değişiklik gösterir. Her dönem internet sağlayıcıları vergiler dahil fiyat belirler. 2021 yılı için belirlenen ortama nakil ücreti 45 – 60 TL civarındadır. Nakil ücreti genellikle ilk faturaya yansır.

Nakil Ettiğiniz Adreste İnternet Altyapısı Yok Ne Yapmalısınız?

İnternet nakil adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır?

İnternet nakil talebi oluşturduğunuzda, yeni adres bilgileriniz istenir ve araştırma yapılır. Yapılan araştırma sonucunda internet alt yapısı olup olmadığı sorgulanır. Ayrıca siz de kapsam haritasına bakarak internet altyapısının olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer internet alt yapınız yoksa; nakil alt yapı bekleme talebi oluşturmanız gerekir. Nakil bekleme sürecinde internet faturası durdurulur ve yeniden bağlanana kadar ödeme yapılmasına gerek kalmaz.

İnternet Nakil (Adres Değiştirme) İşlemi Nasıl Yapılır? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu