Akıllı Telefonlar ve Tabletlerİnternet ve WebKişisel Bilgisayarlar ve Donanımları

İnternet Hızlandırmanın 8 Yolu

instagram takipçi hilesi

Günlük hayatta sürekli olarak kullandığımız internetin yavaşlaması, çoğu işimizi aksatıyor diyebiliriz. İnterneti hızlandırmanın kolay yollları bulunmaktadır.

İnternet Hızlandırmanın 8 Yolu

Modem Kontrolü

İnternet Hızlandırma

Coğrafi internet altyapısı bir yana; yavaş bir internet bağlantısının ana nedeni genellikle düşük modem performansıdır. Modeminiz şu anda bağlı olduğunuz internet planına uymuyorsa, doğal olarak bağlantınızı yavaşlatacaktır. Modeminizin bant genişliği ne kadar yüksek olursa, internet bağlantınız o kadar hızlı ve güçlü olur. İnternet hızlandırma yöntemlerinde banka sayılan modem işlevselliği, internet sağlayıcınız tarafından kolaylıkla kontrol edilebilecek bir durumdur.

Virüs Taraması

Modem ayarlarınızı, internet planınızı ve ikisi arasındaki uyumluluğu kontrol ettikten sonra yapmanız gereken ilk şey, internet hızlandırmanızın çalışmasını engelleyebilecek herhangi bir virüs olup olmadığını kontrol etmektir. Bazen virüsler bilgisayarınızda yaşar, kaynaklarınızdan beslenir ve yaptığınız her eylemin hızını çalar. Bilgisayarınızda bu paraziti kontrol etmek ve en kısa sürede ondan kurtulmak iyi bir fikirdir.

Switch Cihazı

internet hizlandirmanin sekiz yolu3

İnternetiniz bir telefon hattına bağlıysa ve o hattan sabit hat bağlantınız varsa, hattınızda kalite anahtarı olduğundan emin olmalısınız. Bu minik telefon/internet geçiş kutusu, telefonunuzun kablosunu arttırarak internet ve telefon olmak üzere iki ayrı bağlantı almanıza ve hatların birbirine karışmasını engelleyerek kaliteli, sorunsuz ve en önemlisi hızlı bir internet bağlantısına sahip olmanızı sağlar.

Kablolu Bağlantı

internet hizlandirmanin sekiz yolu4

Wifi iyi ve rahat ama ne yazık ki hiçbir internet bağlantısı kendisi dahil kablolu modem kadar hızlı değil. Masaüstü bilgisayar kullanıcısıysanız veya dizüstü bilgisayarınızı öncelikli olarak evde kullanmayı tercih ediyorsanız, bir Ethernet kablosu kullanarak ve modeminizi doğrudan bilgisayarınıza bağlayarak yaratabileceğiniz farkı görmemeniz mümkün değil. Uzman teknisyenler, standart Cat5 kabloları yerine Cat6 kabloları kullanmanızı önerir.

Sınır: İki Cihaz

Çoğunuzun modem alanında muhtemelen bir tableti, akıllı telefonu veya ses sistemi vardır. Böyle bir ortamda, bu cihazlar arasında elektromanyetik parazit oluşması muhtemeldir. Bu durumda hoparlörleri başka bir odaya taşımak ve diğer elektronikleri modemden çıkarmak faydalı olabilir. Modeminizin genel ayarlarında bulunan Kanal Bant Genişliği seçeneklerindeki seçenekleri takip ederek diğerlerinden daha az kullanılan bir kanal bulabilir ve bu kanal üzerinden bağlantınızı sağlayabilirsiniz.

Kısa Kablolar

Kablonun uzunluğu ve yapısı internet hızlandırma çabalarınızı olumsuz etkileyebilir. Eski prizleri ve hatları güncelleyerek eski telefon hatlarını daha kısa, daha yeni sürümlerle değiştirmeyi deneyin. Genel olarak, bu test internetinizi hızlandırmanın çok etkili bir yolu olabilir.

Yazılım Güncellemesi

Yönlendiricinizin veya modeminizin de kendi yazılımı vardır ve internet hızlanma çağında geri kalmamak için doğal olarak bu yazılımı düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Modem markasının resmi web sitesine gidilerek gerekli ayarlar, güncellemeler ve iyileştirmeler yapılabilir.

Güvenli WIFI Ağı

internet hizlandirmanin sekiz yolu1

Wifi bağlantınız şifreli değilse, önünüze gelen herkes ağınızı kullanabilir ve kullanıcı sayısı arttıkça ağınız yavaşlar. Ancak herhangi bir şifrenizin olması Wifi hattınızın güvenli olduğunu garanti etmez. Ne yazık ki, basit ve kırılması kolay bir şifre, aynı kolay ve acısız bir şekilde hacklenebilir ve internet bağlantınız başkası tarafından kullanılabilir. Bu nedenle bağlantınızın güvenli, güçlü ve tahmin edilmesi zor bir şifresi olduğundan emin olun.

İnternet Hızlandırmanın Yolları İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu