Girişimcilik ve İşletmeSosyal Medya

Instagram’da Butik Açmak – Instagram’da Satış Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Instagram’da butik açmak ve satış yapmak pek fazla yeni bir fikir demesekte para kazandıran bir iş fikri diyebiliriz. Ortalama 500 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Instagram’ı neden bir butik dükkanı olarak kullanmayasınız? Bildiğiniz gibi günümüzde internetten yapılan alışverişler oldukça basit ve bu sebeple çok yoğun bir pazar oluşturmuş durumda.

instagram da satis yapmak 2

Bu yüzden bu sektöre yenilik getiren ve Instagram, Twitter gibi sosyal ağları aktif kullanan girişimciler bu işten para kazanmayı başarabiliyorlar. Instagram’da butik açmadan önce ilk olarak nasıl bir satış stratejisi izleyecek olduğunuza karar vermeniz gerekmekte.

Kendi üretmiş olduğunuz ürünleri satabilir ya da başkasının üretmiş olduğu ürünleri Instagram’da butik açarak satabilirsiniz. Aynı şekilde de ürünleri yurt dışından getirerek de satabilirsiniz.

Instagram’da Satış Nasıl Yapılır?

Satacak olduğunuz ürünü belirledikten sonra Instagram hesabı açmalı, logo tasarlatmalı ve bu logoyu profil fotoğrafı yapmanız gerekmmekte. Dikkat çekici bir isim bulduktan sonra profil bilgilerinize mail adresinizi, kargonuzun nasıl olduğunu (ücretli ya da ücretsiz gibi), ödeme yönteminizi ve telefon numarınızı hakkında kısmına yazmalısınız.

Ürünlerinizi kaliteli fotoğraflar ile beraber paylaşmaya başladıktan sonra da profilinizin internet sitesi kısmına internet sayfanız var ise bunu yazabiliriniz. Birkaç ürün paylaştıktan sonra insanları takip etmeye başlayın.

instagram da satis yapmak 3

İnsanlar sizin de Instagram kullanmış olduğunuzu bilmeli. Eğer gelirinizi daha fazla arttırmak istiyorsanız reklam amaçlı takipçisi fazla olan birkaç ünlüye hediye olarak ürünlerinizden yollayabilirsiniz. Fenomen kişiler eğer ürününüzü Instagram hesaplarında paylaşır ise satışlarınızda artış yaşabilirsiniz.

Rakiplerinizi İnceleyin

Aynı ürünleri satmış olduğunuz butikleri inceleyin. Rakiplerinizin ürünleri nasıl sunmuş olduklarını sürekli olarak takip edin. Onları takip eden insanları takip edin. Rakip butiklerin takipçilerinin potansiyel müşteri olabileceğini unutmamalısınız.

instagram da satis yapmak

Hashtag Kullanın

Profiliniz gizli olmamalı ve ürünlerinize özel hashtag kullanmalısınız. Bunun yanında: zamanın popüler hashtaglarını kullanmanız size daha fazla müşteriye ulaştırabilir. Örneğin, kış, yılbaşı, instalike, instabutik gibi hashtagları kullanabilirsiniz.

instagram da satis yapmak 4

Ücretsiz Algısını Kullanın

Tüketici algısında herhangi bir şeyin ücretsiz olması ona ulaşma isteğini arttırmış olduğu aklınızın bir köşesinde yer edinmeli. Bu yüzden kargoyu ücretsiz yapabilir ya da ürününüzün yanında farklı bir ürünü ücretsiz olarak verebilirsiniz.

Sunum Önemli

instagram da satis yapmak 5

Pazarlamanın en önemli tekniklerinden biriside sunum. Bir kıyafet butiği için manken kullanmalısınız. Ürünlerinizi farklı biçimlerde sergilemek alıcının karar vermesi adına kolaylaşacaktır. Çekmiş olduğunuz fotoğraflar kaliteli olmalı ve ürünlerin fotoğrafları tek bir açıdan değil birden fazla açından olmalıdır.

Yurt Dışından Ürün Getirtmek

Eğer ürünlerini kendiniz üretmiyorsanız ya da internet sitelerinden tedarik edebileceğiniz gibi yurt dışından ülkemizde satılmayan ürünleri getirerek daha farklı bir kitle için pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz.

Bu konu ürünün gelmesi bakımından sıkıntı yaşayabileceğinizi bilmeniz gerekte. Bu yüzden kesinlikler ürün iadesi yapabileceğiniz sitelerden tedarik etmeye özen gösterin. Örneğin; E-bay, Etsy, Aliexpress gibi internet sitelerini kullanabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=DgC4HPUlarg

Kaynak
kaynak 1kaynak 2kaynak 3

İlgili İçerikler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu