Akıllı Telefonlar ve Tabletler

İnstagram Yıldızı Olmak İsteyenler İçin Fotoğrafçılık Tüyoları

Toplanın! Sizi fenomen yapacak her şey burada

instagram takipçi hilesi

İnstagram yıldızı olmak isteyenler için fotoğrafçılık tüyoları burada! Size sadece birkaç adımda mükemmel fotoğraflara imza atmanızı sağlayacak ipuçları getirdik. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

Öncelikle instagramdaki başarılı karelerin mimarı olabilecek bir cep telefonuna ihtiyacınız var. Markası önemli değil. Güzel çekmesi yeterli. Kameranız özellikle önden yapılacak çekimlerde harikalar yaratabilmeli.

Uygulama Önerisi

fotografcilik tuyolari 3 697x800

İkinci önemli konu ise elbette doğru uygulamaları seçmek. Birçok fotoğrafçılık uygulaması vardır. Fakat bizim önerilerimiz arasında: YouCam Perfect ve Huji yer alıyor. YouCam Perfect özellikle dış çekimlerde çok güzel kareler yaratmanızı sağlar.Canlı renk geçişleri sayesinde tüm fotoğraflarınız hem kaliteli hem de kusursuz görünür. Huji’nin uzmanlık alanı ise bambaşka. Retro fotoğraflar çekmenizi sağlayan uygulama her seferinde sizi şaşırtacak kadar başarılıdır

Fotoğrafı Düzenlemek İçin Öneriler

fotografcilik tuyolari 1 639x800

İnstagram yıldızı olmak isteyenler için fotoğrafçılık tüyoları arasında geldik üçüncü konuya: Her şey fotoğraf çekmekle bitmedi tabiki. Çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek size düşüyor. Düzenleme uygulamalarının her birinin uzmanlık alanları farklıdır. Eğer yüzünüzü düzeltmek istiyorsanız; Facetune, arka planı düzeltmek istiyorsanız Snapseed çok güzel uygulamalardır. Facetune paralı ancak gerçekten her kuruşu hakediyor. Yüzünüzdeki sivilce ya da renk eşitsizliklerini düzeltebilirsiniz. Göz renginiz ile oynayabilirsiniz. Her şey çok kolay ve basittir. Snapseed ise fotoğraf karesine gölge düşüren tüm gereksiz detayları siler atar.

Fotoğrafı Atacak Zaman

fotografcilik tuyolari 2 533x800

Fotoğrafı İnstagram’a atmadan önce doğru zamanı seçmeniz gerekir. Aksi takdirde fotoğrafınız beklenen başarıya ulaşamaz.Akşamları 19:00-20:00 arası uygun zaman dilimleridir. Genellikle herkesin evde olduğu ve telefonu ile vakit geçirdiği bu zamanları kaçırmamanız önerilir. Ayrıca; her gün fotoğraf atmanız da önerilmez. Sık sık atmak yerine az ve öz karelere imza atmalısınız.

İnstagram Yıldızı Olmak İsteyenler İçin Fotoğrafçılık Tüyoları: Fotoğraf Açıklamaları

Beste Kokdemir kimdir Fotograflari 20

Fotoğrafa yapacağınız açıklama, sizin kişiliğiniz hakkında önemli ipuçları verir. Saçma sapan sözler yazmak sizi komik duruma düşürür. Ayrıca koyduğunuz resim ile açıklama arasında bir anlam olsun. Kendinizi diskoda eğlenirken atıp altına “bir zamanlar üzüldüğüm şeylere şimdi, iyiki diyorum” gibi anlamsız duygusal şeyler yazarsanız gereksiz yere duygusal görünürsünüz. Hatta açıklama yazmamanız bile daha doğru bir adım olacaktır.

İnstagram Yıldızı Olmak İsteyenler: Etiketlerden Faydalanın

Beste Kokdemir kimdir Fotograflari 16

Koyduğunuz fotoğraf ile ilgili etiketlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede kendi zevkinize uygun arkadaşlar da bulabilirsiniz. Örneğin: Gitar çalarken çekindiğiniz fotoğrafa hem Türkçe hem de İngilizce enstrüman ile ilgili etiketler ekleyebilirsiniz. Fakat, takipçi kazanmak için gereksiz şeyler yazmamanız çok önemlidir.

Gezin ve Yeni Yerler Görün

gezi

İnstagram yıldızı olmak isteyenler için fotoğrafçılık tüyoları arasında belki de en önemli şey gezmektir. Durmadan cafe, lokanta gibi yerlerde fotoğraf atmak yerine; tiyatro, müze, sergi gibi kültürel aktivitelerde bulunun. Bu tarz yerlerde paylaşımlarda bulunun. Ne olursanız olun insanlar sizin boş biri değil de kültürel birikimi yoğun olan biri olduğunuzu düşünsün.

https://www.youtube.com/watch?v=IeYCiXt5hnc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu