Girişimcilik ve İşletmeSosyal Medya

Instagram Influencer Olmak İçin İpuçları

instagram takipçi hilesi

Günümüzde dijital medyanın gelişmesi ile en fazla para kazandıran meslekler arasında büyük bir değişim yaşanmakta. Öğretmenlik, mühendislik ya da avukatlık gibi geleneksel mesleklerin yerini artık influencer, youtuber gibi meslekler dolduruyor.

Influencer

Türkiye’de ve dünyada gelişen sosyal ağlar meslekleri gelecekte de oldukça popüler olacağı hatta geleneksel mesleklerin yerini bile alacağı söylenmekte. Türkiye’de üniversitelerde dahi ders olarak gösterilen sosyal medya uzmanlığı konusunda kendinizi geliştrimek istiyorsanız sizin için bir rehber hazırladık.

Geleceğin influencerı olmak, kendi kitlenizi sosyal medya üzerinden yaratarak dijital dünyadan para kazanmak adına size oldukça önemli bilgiler vereceğiz. Günümüzde Instagram influencerlerı geç yaşlarında kendi kitlelerini yaratarak telefon başından para kazanabiliyor hatta büyük markalar ile iş birliği yaparak marka elçiliğine kadar yükselebiliyorlar.

Instagram Influencer Olmak İçin İpuçları

instagram Influencer taktikleri 3

Sahte Sorular Sorun

Instagram’da ne kadar fazla yorum alırsanız o kadar hızlı bir biçimde popülerliliği yakalayabilirsiniz. Fotoğraf paylaşırken altına fotoğrafınız ile ilgili sorular sorarak takipçilerinizin dikkatini çekebilir, sizin sayfanızda daha fazla kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Örneğin, yemek yerken paylaşmış olduğunuz fotoğrafın altına sizin en sevdiğiniz yemek nedir? Tarzında soru sorduğunuz zaman takipçileriniz fotoğrafınızın altını yorumlar ile dolduracak. Instagram’da herhangi bir içerik paylaşırken ilk olarak bu fotoğrafın altına nasıl yorum gelebilir, yorum sayısını nasıl arttırabilirsiniz diye düşünmelisiniz.

instagram Influencer taktikleri 2

Yüksek Kaliteye Sahip İçerikler Oluşturun

Instagram’da kendinize uzun soluklu bir yer edinmek istiyorsanız eğer ilk kuralınız kalite olmak zorunda. Kalite içerik derken sadece yaratıcı ve özgün içerik değil, aynı zamanda da kaliteli görsellerden bahsetmekteyiz.

Instagram’da paylaşacak olduğunuz fotoğrafları kesinlikle yüksek kaliteye sahip bir fotoğraf makinesi ile çekmeli, gerekli durumlarda ise profesyonel düzenleme yapmanız gerekebilir. Fotoğraflarınızı düzenler ya da efekt yaparken mutlaka Instagram’da popüler olan diğer influencerların kullanmış olduğu görünümlere dikkat etmelisiniz.

Siz de popüler olan akıma ayak uydurarak daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Örneğin, bu dönemlerde vintage efektine sahip fotoğraflar daha popüler. Bu sebeple Instagram’da popüler olan akımları yakından takip etmeli ve değişimlere ayak uydurmak zorundasınız.

instagram Influencer taktikleri 4

İlgi Alanınızı Bulun

Instagram’da içerik paylaşırken zevk almış olduğunuz ve gerçekten ilgilenmiş olduğunuz konular hakkında yoğunlaşın. Sırf takipçi kazanmak adına hiç ilginiz olmayan bir konuda profil oluşturursanız takipçileriniz bunu sezecek ve siz de kendinizi mutsuz bir sosyal ağ döngüsünün içerisinde bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu