Bilim ve Teknoloji

İnstagram Hesabı Dondurma ve Kalıcı Olarak Silme

instagram takipçi hilesi

Son yıllarında en çok kullanılan sosyal medya uygulaması hiç şüphesiz İnstagram’dır. İnstagram hesabı açılabildiği gibi İnstagram hesabı dondurma ya da kalıcı olarak bir hesabı silme işlemi de yapılabilmektedir.

İnstagram’da her gün milyonlarca fotoğraf, video ve hikaye paylaşılmaktadır. Her an capcanlıdır. Fakat, kullanmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Bu yüzden size İnstagram hesap dondurma ve kalıcı olarak hesap silme işlemini göstereceğiz.

İlk olarak şunu belirtmemiz gerek. İnstagram hesabı dondurma ve kalıcı olarak silme işlemleri tamamen ayrı işlemlerdir. Eğer ki bir süreliğine ara vermek isterseniz hesabınızı dondurabilirsiniz. Tamamen hesabınızı silmek ve bir daha ger açmamak istiyorsanız, kalıcı olarak silme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemde geri dönemezsiniz. Yeni hesap açmanız gerekir.

İnstagram Hesabı Dondurma

İnstagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

İlk olarak İnstagram hesabınızı dondurmak isterseniz https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ bağlantısına tıklamalı ve İnstagram hesabınıza giriş yapmalısınız.

Ardından açılan pencerede İnstagram hesabınızı neden dondurmak istediğinizi “Hesabını Neden Kapatıyorsun? kutucuğundan seçmelisiniz. Aşağıda yer alan şifre kutucuğuna İnstagram şifrenizi yazıp “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayın.

Hesabınızı dondurmadan önce bazı noktalara dikkate almalısınız. Bu noktalar şunlardır;

  • İnstagram hesabınızı haftada sadece 1 kez dondurabilirsiniz.
  • Hesabınızı tekrardan aktif etmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru şekilde girmeniz gerek.

İnstagram Hesabı Dondurma

Kalıcı Olarak İnstagram Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Eğer ki İnstagram hesabınızı tamamen silmek isterseniz https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada hesabınıza giriş yapın. Yeni açılan sayfada “Hesabını Neden Siliyorsun?” seçeneğinden istediğiniz nedeni seçip “Hesabı Sil” butonuna tıklayın. Bu işlemleri yaparak İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Telefondan İnstagram Hesabı Silme

Yukarıda anlattığımız tüm yöntemler bilgisayar kullanıcıları içindi. İnstagram hesabınızı telefonunuz üzerinden de silebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

İlk olarak profilinizden “Ayarlar” bölümüne girin. Daha sonra “Yardım” seçeneğini seçin ve çıkan üç seçenek içerisinde “Yardım Merkezi” seçeneğine tıklayın.

İnstagram Hesabı Silme

Açılan sayfada “Hesabınızı Yönetme” seçeneğini seçin.

İnstagram Hesabı Silme

Hesabınızı yönetme sayfası içerisinde çıkan seçenekler arasından “Hesabınızı Silme” seçeneğine tıklayın. Son olarak hesabınızı silme nedeninizi seçin ve işlemi tamamlayın.

İnstagram Hesabı Silme

Telefondan İnstagram Hesabı Dondurma

İOS ya da Android cihazınızdan da İnstagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Telefonunuzdan İnstagram hesabınızı dondurmak için https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ bağlantısına telefonunuz üzerinden tıklayabilirsiniz. Son olarak hebanız dondurma nedeninizi seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Dondurma ve Kalıcı Olarak Silme ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu