Sosyal Medya

Instagram Biyografisi Nasıl Olmalı?

instagram takipçi hilesi

Popüler bir instagram fenomeni olmanın ilk adımı iyi bir instagram biyografisi hazırlamakla başlar. Instagram biyografisi kişi hakkında ilk izlenimi sunar. Kullanıcılar birini takip etmeden önce kişinin instagram biyografisine bakarlar ve kişiyi takip etme veya etmeme kararlarını verirler. Peki profesyonel bir instagram biyografisi nasıl olmalı?

Instagram Biyografisi Nasıl Olmalı?

Instagram’da bir marka sahibi veya influencer iseniz, başarılı bir instagram profiline sahip olmanız gerekir. Instagram profilini profesyonelce hazırlamak ve sizi anlatan instagram biyografi sözleri kullanmak sizi bir adım öne geçirecektir. Instagram kullanıcı adınızın hemen altında yer alan küçük biyografi alanını en iyi şekilde nasıl kullanabilirsiniz örnekler üzerinden anlatacağız.

Instagram’da 3.7 milyon takipçisi bulunan Burcu Esmersoy’un instagram biyografisine baktığınızda oldukça başarılı bir şekilde hazırlanmış olduğunu görebilirsiniz.

instagram bio

Burcu Esmersoy’un biyografisinde meslekleri/yetenekleri, iletişim bilgileri, web/youtube bağlantısı ve emojiler kullandığını görebilirsiniz. Gelin şimdi instagram biyografisi nasıl hazırlanmalı maddeler halinde bakalım.

  • Instagram profilinizin ilk kısmına meslek ve ünvanlarınızı ekleyin.
  • Hobilerinizi ve ilgili alanlarınızı ekleyin.
  • İletişim bilgilerinizi, e-posta, telefon, menajer bilgilerinizi ekleyin veya kullanıcıları DM’e yönlendirin.
  • Varsa websitenizin ve youtube kanalınız bağlantısını paylaşın.
  • Sizi anlatan veya beğendiğiniz bir biyografi sözü ekleyin.

Instagram biyografinizde felsefenizi, hayat görüşünüzü veya o günkü ruh halinizi yansıtan güzel biyografi sözleri kullanabilirsiniz.

Ancak iş profili veya işinizle alakalı bir profile sahip iseniz, özlü sözler vs gibi cümleler yerine hizmetinizle ilgili sloganlar, hizmetlerinizle ilgili kısa bilgiler vermeniz daha doğru olacaktır.

İlgili Videolar

2 Yorum

  1. Burcu’nun instagram profili gerçekten iyi olmuş. Bir tek biyografi sözü eksik kalmış 🙂

  2. Burcu’nun instagram profili gerçekten iyi olmuş. Bir tek biyografi sözü eksik kalmış 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu