İlişki KonularıKişisel Gelişim

İnsanların Sizi Beğenmesini Sağlamanın 10 Yolu

instagram takipçi hilesi

Gün içinde bir çok insanla karşılaşırız. Bu karşılaşmalarda kurduğumuz ilişkilerin sağlıklı ve başarılı olabilmesi ise, sizin adınıza her şeyin gayet iyi gittiğini gösterir. Bu hayatta sizin arkanızda büyük bir ordu vardır. Ancak her zaman bu durum böyle olmaz. İlişki kurabiliyorsunuz ama güçlü bir ilişki kuramıyorsanız bazı özelliklerinizi öğrenmeniz gerek. Yeniden kendimizi tanımalıyız. İşte insanlarla iyi ilişkiler kurmanın 10 bilimsel yolunu sizlere sunuyorum.

İnsanların Sizi Beğenmesini Sağlamanın 10 Yolu

1. Benzerliklerinizi Vurgulayın

taklit

Bir araştırmaya göre , insanların doğuştan kendilerine benzer olanlara ilgileri vardır. Bunu daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse, bir insanla konuşurken ayna misali onu fark etmeden hareketlerinizle onu taklit ederek, benzerliklerinizi gösterin. Yani hayvanlar arasında bilenen ve bulunduğu ortamın şekline girmek deyimiyle de bileceğiniz bukelamun gibi olun. Bu sayede iyi bir ilişkinin de başlangıcı mühürlemiş olursunuz.

Eğer karşınızdaki , saçıyla oynuyorsa sizde elinizi kendi saçınıza götürün . Fazla abartmadan ama onun fark etmesini de sağlayacak kadar. Bunun gibi.

2. İsimlerini Kullanın

ismiyle hitap

İlişkide saygı çok önemlidir. Saygıyı göstermenin en güzel başlangıcı ise konuşurken sürekli ismiyle hitap etmektedir. Karşınızdaki yeni ilişki kurmaya çalıştığınız kişi , kendini güvende hisseder ve saygı duyulduğunu ve önemli biri olduğunu anlar. Bu sayede karşılıklı güvenin adımları atılmaya başlanmış olur. Adını söylemek sadece onun kim olduğunu hatırlatma, durumundan çıkar ve farklı bir hale gelir. Bu da ilişkilerde size artı puan kazandırır.

3. Beden Dilini Kullanın

beden dili

Beden dili bilindiğinde ve bunu doğru şekilde kullandığınızda olumlu etkileri oldukça fazladır. İyi bir ilişkide büyük bir far yaratan bir durumdur. Bilimsel anlamda da yapılan bir çok araştırma sonucu, beden dilini doğru şekilde kullanan kişilerin , karşısındaki kişilerle olan ilişkileri, olumlu anlamda devam ettiği yönünde görünmüştür. Ancak beden dilini kullanırken , dikkatli olmanızda da fayda vardır.

4. İltifat Edin

iltifat

Bir ilişkinin iyi yönde ilerlemesinin yapı taşlarından biri de iltifattır. Karşınızdakini etkilemeye devam etmek için iltifat edin. İltifatınız karşılık buluyorsa, o zaman doğru yönde gidiyorsunuz.

5. Onlara Açılın

acilmak

Dürüstlük ve net olmak, her zaman güvenilir biri olarak görünür. Bu bilimsel anlamda kanıtlanmış bir durumdur. Birisinin sizi beğenmesinden bahsediyorsak,  ona açılın . Dürüst ve net bir biçimde , duygularınızı, düşüncelerinizi, hissettiklerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

6. Sadık ve Güvenilir Ol

Başkalarının güvenini ve dostluğunu kazanmak istiyorsanız ,onlara iyi bir karaktere sahip olduğunuzu göstermektir. Bunu da başka aynı ortamlarda veya başka yerlerde dedikodu yapmamak ve başkalarını çekiştirmemek gibi eylemeleri karşınızdaki kişiye hissettirirseniz , bu beğenilmemenize neden olacaktır. Bu yüzden de mutlaka her açıdan olduğu gibi güvenilir ve sadık olun.

7. Eğlenceli Olun

eglenceli olmak

Her şeyden espri üretin demiyorum. Her zaman güldürmek için de bir şeyler aramayın. Açıkçası espriniz doğal ve komikse iş yapar. Güçlü bir mizah anlayışı ile karşınızdakini etkilemeniz ve iyi bir ilişkinin bağlarını güçlendirmeniz mümkün.

8. Sevginizi Gösterin

sevgiyi gostermek

İlişki kurduğunuz kişiyi sevdiğinizde,  samimi bulduğunuzda ve dost olarak gördüğünüzde sevmenin karşılığını göreceksiniz. Hatta bu durumu hissedecek , hayata başka bir şekilde bakacaksınız.

9.Gülümseyin

gulumseyin

Satış tekniklerinden tutunda , politikacıların siyasi afişlerindeki oyunlara kadar bir çok alanda karşı tarafı etkilemenin yolunun , gülümseme olduğu kanıtlanmıştır. Bu durum ikili ilişkilerde de aynı şekildedir. İlk tanıştığınızda mutlaka gülümseyin ve sizi ilk bu şekilde görsün. İlk izlenim oldukça önemlidir. Daha sonrasında da tabi hep gülümsemeyi bırakmayın.

10. Dinlemeyi Öğrenin

İkili konuşma anlarında her zaman siz konuşmayın. Karşınızdakinin de konuşmasına izin verin. İyi bir dinleyici olun ve her şeyi iyi bir şekilde dinleyin. Etkilenin ve etkin dinlemeniz sayesinde karşınızdakini de etkileyin. Eğer karşınızdaki konuşurken, iyi bir dinleyici olursanız ya da ona izin verip siz dinlemeye geçerseniz , saygı duymuş olursunuz ve karşınızdakinin de hoşuna gidecektir.

Evet yukarıda bilimsel olarak da kanıtlanmış olan kendinizi beğendirmenin 10 yolunu açıkladım. Bu vesiyleyle , arkadaş ortamında veya bir iş yerinde; müşteri kazanmayla ilgili taktik almış oldunuz. Bir dost kazanmak bir çok arkadaş kazanmaktan daha çok önemlidir. Bunu doğru şekilde yapmanıza yardımcı olmak istedim .

Sizin de fikirlerinizi almak isterim. Aşağıdan yorum olarak katılabilirsiniz .

Kaynak
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu