Kişisel Gelişim

İngilizcenizi Geliştirmenizde İşinize Yarayacak 5 Güzel Site

instagram takipçi hilesi

inglizce dersi veren siteler

1) edX


Bu site ingilizce eğitim gören ya da ingilizce öğrenmeye çalışan (orta ve ileri seviyeler) için gayet iş görecek bir site. Dünyadaki en iyi üniversitelerin arasında olan Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Berkeley Unıversity of California ve The University of Texas System gibi üniversiteleri bünyesinde barından bu site bir çok dalda ücretsiz online kurs veriyor.

Online kurslarda dilerseniz belli bir miktarda ücret ödeyerek (30-40 dolar) sertifikada alabiliyorsunuz. Kursu seçerken size 2 şık sunuluyor bunlardan birisi sertifikalı, diğeri sertifikasız onay şıkkı. Ekstra olarak online kurslara katıldığınız da aldığınız dersle ilgili online ödevler ve size bu ödevleri yaparken yardımcı olması için ekstra site linkleri veriliyor. Bazı online kurslardaki öğrencilerin eğitmeni veya diğer eğitim alanlarla haberleşmesi için facebook grupları olabiliyor. Kendi aralarında minik yarışmalar bile düzenleyebiliyorlar.

2)ReadItEnglish

readit
Bu sitede çeşitli konulardaki okuma parçaları okuyarak hem genel kültürünüzü hemde dilinizi geliştiriyorsunuz. Okuma parçaları level level olup okuduktan sonra size sistem okuduğunuz parça hakkında sorular sormaktadır. Gayet kullanışlı ve eğlenceli olan bu siteyi siz okuyucularımıza tavsiye ederiz.

3)TedTalks

tedtalk
Bu sitede ise size hem genel kültür bakımından hem de ingilizcenizi geliştirmeniz bakımından yardımcı olacak. Konuştukları konular hakkın yeterli bilgiye sahip olan kişilerin kısa ve öz konuşmaları size her şekilde faydalı olacaktır. Altyazı ayarlamalarından ‘Türkçe’ seçeneğine tıklayarak Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.

4)Engoo

engoo
Bu site ise seviye seviye ingilizce öğrenmenize büyük katkıda bulunacak bir diğer site. Gerek iş gerekse genel ingilizce hakkında çoğu temel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede belli bir ücret okuyup paket halinde eğitim alabilirsiniz. Ayrıca ücret ödemedende ders içerisinde kullanılan materyallerin içeriklerine bakıp onları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

5) Marmara Dil Merkezi

marmara dil merkezi
Bu sitede de aynı şekilde online ücretsiz dersler ve ingilizce öğrenmeye çalışan kişilerin işine yarayacak güzel anlatımları olan bir site. Diğer sitelerden farkı olarak yeni öğrenenlere essay(paragraf) yazmak için daha güzel ve detaylı bilgi vermesi diyebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu