Sosyal Medya

Influencer Nasıl Olunur? İyi Bir Influencer Olmanın 10 Yolu

instagram takipçi hilesi

Influencer, hedef kitlesinin büyüklüğü ya da bireysel ikna kabiliyetinin bir sonucu olarak diğer insanların davranışlarını etkileme yeteneğine sahip kişilere verilen bir addır. Bu kişiler, izleyicilerinin genel boyutu aracılığı ile ya da daha küçük bir insan topluluğu içindeki yetkileri ve itibarları nedeniyle etkileyebilir.

Peki sizde bu alanda ilerlemek mi istiyorsunuz. Sizin için bazı ipuçları hazırladık;

influncer 1

İyi Bir Influencer Olmanın 10 Yolu

1- Niş Kategori Seçin

Influencer olmanın en önemli adımı, nişinizi seçmektir. Burada her gün konuşabileceğiniz ve sıkılmayacağınız bir konu bulmanız gerekiyor.

Nişinizi belirledikten sonra, onu nasıl daraltabileceğinize karar vermelisiniz. Çok geniş bir alan seçerseniz, öne çıkmakta zorluk çekersiniz. Sadece bir sağlık kategorisi olmak yerine, sadece diyetlere odaklanabilirsiniz. Bazı niş fikirleri şunlardır;

  • Moda
  • Yaşam tarzı
  • Fitness
  • Gıda
  • İş
  • Oyun
  • Seyahat
  • Teknoloji

2- Değer Üretin

Bu adım genellikle Influencer olmaya çalışan insanlar tarafından göz ardı edilir. Gerçek şu ki, sizi tanımayan insanlar sizi umursamıyorlar. Onlar için neler yapabileceğinizi umursuyorlar. Başarılı olmak için, sizi takip eden insanların hayatlarına nasıl değer katabileceğinize karar vermeniz gerekmektedir.

3- Becerilerinizi ve İlgi Alanlarınızı İnceleyin

Nişinize ve nasıl değer karar verdiniz. Sıra geldi becerilerinizi öğrenmeye. Muhtemelen alanınızdaki en deneyimli  kişi siz değilsiniz. Becerilerinizi ve deneyiminizi öğrenmek için her gün zaman ayırmalısınız.

4- İnstagram’da İşletme Hesabına Geçin

Eğer İnstagram’da büyümek istiyorsanız ayarlara giderek bir işletme hesabına geçin. Profilinizin görünümünü iyileştirebilecek, iletişim bilgilerini ekleyebilecek ve diğer hesap bilgilerine erişebileceksiniz. Bir işletme hesabına sahip olmanın hiçbir dezavantajı yoktur. Markaların sizinle iletişim kurmasını daha da kolaylaştırır.

influncer 2

5- Profil Görünümünüzü İyileştirin

Bu maddeye, gönderilerinizden başlıyorum, profilinizde görünen her şey dahildir.  Birisinin hesabına girdiğinde gördüğü ekranın yüzde 80’ini kaplar ve genellikle o “Takip Et” düğmesine dokunulup dokunulmayacağını belirleyen faktördür. Profil resminizin güzel olduğundan emin olun. Çünkü profil resminiz insanların gördüğü ilk şeydir.

6- İlgili Hashtagleri Araştırın ve Kaydedin

Influencerların hesaplarını büyütmesinde hashtag’lerin büyük bir rol oynadığı su götürmez bir gerçektir. 30 etiketi geçmeyin. 10 Bin ila 500 bin kez kullanılmış hashtag’leri seçin.

7- Tutarlı Bir Gönderi Planı Oluşturun

İstikrar, takipçi sayınızı artırmanın önemli bir bileşenidir. Yapmanız gereken gönderilerin tam miktarı, büyük ölçüde nişinize ve takipçilerinize düzenli olarak ne kadar değer katabileceğinize bağlıdır. Daima ileriyi düşünün. Takipçilerinize her gün değer katabileceğinize inanıyorsanız, o konuda ilerleyin.

8- Kitlenizle Etkileşim Kurun

Kitlenizin boyutunu artırmanın en iyi yollarından biri, niş alanınızdaki başkalarıyla etkileşim kurmaktır. Nişinizdeki markaların profilindeki etiketli görseller arasında arama yapın. Gönderilere anlamlı yorumlar bırakın ve insanları sizi takip etmeye teşvik edin. Buradaki en önemli faktör, insanlara spam göndermemenizdir.

9- Markaları Cezbedin

Markaları cezbetmek için, elde edeceğiniz etkileşim oranını belirleyen temel faktörlerden biri olan yüksek kaliteli içerik oluşturma yeteneğine sahip olmanız gerekir. İyi içeriği sağlıklı katılım oranları ve çok sayıda takipçiyle birleştirebilirseniz. Unutmayın; markalar ilk olarak takipçi sayısına değil, etkileşim oranına bakar.

10- Becerilerinizi Geliştirin

10.000 takipçisi olan bazı Influencerların uzun vadeli sponsorluk anlaşmalarında ödeme almasının ve diğerlerinin neden almamasının bir nedeni var. Sosyal medya her gün değişiyor. Trendleri takip etmeniz, o alana hızlı bir şekilde adapte olmanız gerekmektedir.

influncer 3

Influencer ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu