İlişki Konuları

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

İlişkilerin başlaması için ilk buluşma oldukça önemlidir. Buluşma öncesinde mesajlaşırken ya da telefonda konuşurken muhabbet ne kadar güzel geçerse geçsin, ilişkinin geleceğine karar verecek olan ilk buluşmadır. İlk buluşmadan dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Hem kadınlar hem de erkekler için hazırlanan tüyolarımız  sayesinde güzel bir ilk buluşma yaşayabilirsiniz. İşte ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler:

Kadınlar İçin İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler

Kadınlar için ilk buluşma erkeklere kıyasla daha heyecan vericidir. Hem karşısına çıkan insanın yakından nasıl olduğunu bilmemek hem de kendini anlatmak merak uyandıran konular arasında yer alır. Eğer önceden tanınan ve hayranlık uyandıran bir erkekle buluşma gerçekleşiyorsa heyecan daha da katlanır. Ancak, bu heyecanı bastırmaya çalışmak yerine, tadını çıkarın. İlerleyen zamanlarda ilk buluşma heyecanından eser kalmayacaktır.

1.Giyim Kuşam

ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler

Kadınları belli eden birçok detay vardır. Bunlar arasında ilk olarak giyim kuşam yer alır. Kıyafetlerinizin şık ama abartısız olmasına özen göstermeniz gerekir. Rahatsız ya da dekoltesi fazla olan kıyafetler karşı tarafa itici görünebilir.

Sadece kot ve bluz giyinmeniz yeterlidir. Ancak boynunuza fular bağlayabilir, saçlarınıza ışıltılı bir toka takabilirsiniz. Bu sayede sade ama şık bir kombin oluşturmuş olursunuz.

2.Nezaket

ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler

Kadınların karakterini ortaya koyan en önemli detaylar arasında nezaket yer alır. Kadın; oturuşu kalkışı, konuşmaları ve diğer tavırlarıyla nezaketini ortaya koymalıdır. Konuşmaları kibar olmalıdır, bunun yanı sıra çalışanlara ve diğer insanlara karşı da tavırlarına dikkat etmelidir. Buluşmanın sonunda ya da çalışanlara “Teşekkür ederim” demeyi bilmelidir.

3.Dinleme Becerisi

ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler

İlk buluşmayı karşı tarafa kendinizi beğendirmek ya da sevdirmek olarak düşünmeyin. İlk buluşma tanıdığınız insanla tanışma sürecidir. Bu nedenle karşınızdaki insanı iyi bir şekilde dinleyin. Onun hayallerini, gelecekten beklentilerini, aile ilişkilerini, tavırlarını, üzüntülerini ve güldüğü konuları dinleyerek hakkında bilgi edinin. Belki de mesajlarda çok sevdiğiniz insan konuşurken bambaşka biridir. İleride bu adam ile evlenmek ya da sevgili olmak istiyorsanız iyi bir şekilde tanımanız çok önemli.

4.Muhabbet Edebilme

ilk buluşma

İlk buluşmada genellikle konuşulacak bir konu bulmak çok zordur. Ancak, eğer konuşacak konu bulamazsanız ilerleyen dönemlerde de zorluk çekersiniz. Bu nedenle rahat olun ve muhabbet edin. Sorular sorun, cevaplar verin. Her şeyi erkeklerden beklemenize gerek yok. Kadın isterse her şeyi başarabilir.

5.Göz Teması Kurun

ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler

Karşınızdaki insanla göz teması kurmanız çok önemlidir. Onu görür görmez göz teması kurmaya başlayın. O, kendini anlatınca temas kurmaya devam edin. Gözlerinizi kaçırmanız özgüvensiz ya da sahte bir insan gibi görünmenize sebep olabilir.

Erkekler İçin İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler erkek

Erkekler ilk buluşma sürecinde genellikle rahat davranmayı tercih eder. Ancak, ilk buluşma aynı zamanda ilk intibadır. İlk intibanın başarılı olması için birçok konuda dikkat etmeniz gerekir.

1.Kibar Olun

ilişki

Kibarlık kadınlar kadar erkeklerde de önemlidir. Ancak, kibarlık denildiğinde aklınıza farklı bir konuşma biçime bürünmek gelmesin. Normal konuşma tarzınızın yanı sıra, karşınızdaki insana “Nasılsın?” demek, “Ne içersin” demek  ya da teşekkür etmek kibarlık örneğidir.

Birçok kadın, karşısındaki erkek garsona kaba davrandığı için ondan soğur. Sadece kendinizi karşınızdaki insana beğendirmek için değil, her konuda kibar ve nazik davranmakta fayda var.

2. Telefonla Uğraşmayın

ilk buluşma

İlk buluşmada konuşacak konu olmadığı için ya da acil konuşmalarınız olduğu için telefonla uğraşmak isteyebilirsiniz. Ancak, kesinlikle telefonla oynamayın. Sesini kısın ve bir kenara bırakın. Eğer o kadar acil işiniz varsa başka zaman buluşun. Buluşma kötü geçtiyse bile telefonla uğraşarak saygısızlık etmenize hiç gerek yok.

3. Özenli ve Temiz Giyinin

buluşma

Giyim kuşam sadece kadınlar için dikkat edilmesi gereken bir konu değildir. Erkekler için de geçerlidir. Güzel, ütülü ve temiz kıyafetlerinizi giyinin. Hoş bir koku sıkın. İşte şık olmak bu kadar kolay.

4.Kendinizi Güzel Bir Şekilde Anlatın

ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler

İlk buluşma kendiniz hakkında konuşmak için iyi bir fırsattır. Karşı tarafa kendinizi olduğu gibi tanıtın. Hayallerinizi ve beklentilerinizi anlatın. Yalan konuşmadan kendinizi aktarın. Ancak sürekli “Ben” demeyin. Karşınızdaki insanın da kendisini anlatmasına izin verin.

5.Buluşma Sonrasını da Konuşun

ilk buluşma

Buluştuğunuz kişi ile 1 ya da 2 saat sonra fikriniz oluşabilir. Ancak, kafanızda soru işareti kalmaması için “Sence nasıl bir buluşmaydı?” diyerek esprili bir dille sorabilirsiniz. Aynı zamanda buluşmanın ardından kesinlikle mesaj atan taraf siz olun. Kadınlardan beklemeyin. Eğer buluşma sizin açınızdan kötü geçtiyse bunu karşı tarafı incitmeden anlatın. Beklentilerinizin farklı olduğunu ifade edin.

6. İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler: Yakınlaşma Çabasına Girmeyin

aşk

Birçok erkeğin ilk buluşmada yaptığı bir hatadır yakınlaşma çabası. İlk buluşmanız mükemmel geçse bile karşı tarafa yakınlaşmaya çalışmayın. Öpmeye çalışmak şöyle dursun elini bile tutmayın. Gerçekten kadınların en itici bulduğu şeylerden bir tanesidir bu.

İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=9apP7yw3X80

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu