Yerli Kadın Ünlüler

İklim Tamkan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İklim Tamkan
Tam adı:İklim Tamkan
Doğum tarihi: 1984
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu:
Burcu:
Ailesi:
Sevgilisi:
Mesleği: Besteci, Müzisyen, Piyanist
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

İklim Tamkan kimdir? İklim Tamkan, piyanist ve bestecidir.

İklim Tamkan, 1984 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. Müzik tutkusuyla genç yaşta tanışan Tamkan, 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine başladı. Daha sonra eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda devam etti ve bu süreçte alanında deneyimli isimlerle, örneğin Ayşegül Sarıca, Ali Darmar ve Namık Sultanov gibi ustalarla çalışma fırsatı buldu.

İklim Tamkan Kariyeri

Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde eğitimine devam eden İklim Tamkan, 2002 yılında Graz Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’ne solistlik ve piyano pedagojisi bölümlerine kabul edildi. Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Polonya, İsviçre, Slovenya ve Almanya gibi birçok ülkede konserler veren Tamkan, İtalya’da düzenlenen Uluslararası Valtidone Genç Yetenekler Yarışması’nda piyano dalında üçüncülük ödülünü kazandı.

Ayrıca, klavsen dalında Uluslararası Kiwanis Ödülü ve Avusturya Devleti’nin verdiği Martha Debelli ödülü ve bursunu üst üste iki kez almaya hak kazandı.

Sanatçı, Cemal Süreya, Metin Altıok, Edip Cansever gibi önemli şairlerin eserlerinden oluşan ilk albümü olan “İlk Atlası”nı mezzosoprano Senem Demircioğlu ile birlikte kaydetti. Bu albüm, ünlü müzisyen Fazıl Say‘ın prodüktörlüğü ve yapımcılığında gerçekleşti. Mart 2017‘de Ada Müzik tarafından çeşitli müzik platformlarında yayınlandı, dinleyicilerle buluştu.

2021 Şubat ayında, İklim Tamkan’ın düzenlemesini üstlendiği ve opera sanatçısı Pervin Chakar ile duduk sanatçısı Ertan Tekin’in katkılarıyla seslendirdiği “Lo Şivano” adlı şarkı, Ada Müzik plak şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Şarkının kapak çizimi ise Fırat Tanış tarafından özel olarak hazırlandı.

Piyanist Tamkan, sosyal medya platformu X ve Instagram’dan ayrıldığı eski partneri oyuncu Fırat Tanış hakkında önemli bir açıklama yaptı. Tamkan, Fırat Tanış’ın psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip gibi sebeplerle kendisine karşı uzaklaştırma kararı aldırdığını kamuoyuna duyurdu.

İklim Tamkan instagram hesabına yukarıdaki künyedeki instagram ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıcıca, diğer sosyal medya hesaplarına ve müzik dinleme platformlarındaki hesabına da yine künye bölümünden ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte aşağıdaki videolar ve fotoğraflar bölümünden de sanatçının fotoğraflarını ve videolarını inceleyebilirsiniz.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu