Yerli Kadın Ünlüler

İdil Fırat Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İdil Fırat
Tam adı: İdil Fırat
Doğum tarihi: ??. ??. 1988
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: Önder Fırat (Babası), Sibel İdil Kerimoğlu (Annesi), Can Fırat (Kardeşi)
Eşi: Mert Fırat (2008 – Halen)
Çocuk (ları): Seyhan Mia Fırat
Mesleği: Ekonomist
Aktif Yılları: 1999 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

İdil Fırat Kimdir? İdil Fırat, 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babası Fenerbahçe eski asbaşkanı Önder Fırat‘tır. Annesinin adı ise Sibel İdil Kerimoğlu‘dur. Baba tarafı aslen Malatyalı‘dır. Ailesi sebebi ile sosyete camiasında tanınan bir isimdir. Üniversite eğitimini Amerika‘da tamamlamıştır.

4 sene boyunca ABD‘de yaşamış ve George Washington DC Üniversitesi Uluslararası Politika bölümünde almıştır. Genç isim yüksek lisans eğitimi de almıştır. Yüksek lisans eğitimini ise London of School Economics‘te Politik Ekonomi ve Avrupa Birliği üzerine almıştır.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra Türkiye‘ye dönüş yapan Fırat, kendisi aynı ismi taşıyan oyuncu İdil Fırat‘la sık sık karıştırılmaktadır. 45 yaşındaki başarılı oyuncu İdil Fırat‘la karıştırılan genç İdil, çoğu zaman bu durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Fakat ikisi arasında herhangi bir kan bağı ya da akrabalık yoktur. Babası Önder Fırat sayesinde sosyete camiasında adından sıkça söz ettiren genç ve güzel ismin Can Fırat adında bir de erkek kardeşi vardır.

İdil Fırat, 2015 yılından beri bir firmanın kurucu ortakları arasında yer almaktadır. 2010 yılında Kıvanç Tatlıtuğ ile de bir aşk yaşamıştır. 2015 yılında Engin Öztürk ile bir ilişki yaşamış ve ailesi ile tanıştırmıştır. Dünya evine girmesi beklenen Fırat ve Öztürk çifti sürpriz bir şekilde ayılmışlardır. 8 Eylül 2018 günü oyuncu Mert Fırat ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden 13 Kasım 2020 günü Seyhan Mia isminde bir kızları dünyaya gelmiştir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=PijsXk_Ylj4

Fotoğrafları

Kaynak
MilliyetTakvim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu