İnternet ve Web

İçerik Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

instagram takipçi hilesi

Bilgisayar ile para kazanmanın birçok yöntemi vardır. Bugün bunlardan bir tanesi olan metin ya da içerik yazarlığı yaparak para kazanmayı ve yazarlık yapabileceğiniz siteleri anlatacağız.

1 İçerik- metin yazarlığı nedir?

kimligini gizleyen yazar en etkili 100 kisi

Web siteleri ya da blog sayfalarının çeşitli konularda içeriklere ihtiyaçları vardır. Bu nedenle anlatılması gereken konuyu uzmanlıkla yazabilecek kişilere her zaman ihtiyaç duyulur. Bu kişiler “içerik yazarı” ünvanına sahip olur.

2- İçerik yazarı olma şartları nelerdir?

blog yazmak

Genellikle yazar olmak için herhangi bir şart yoktur. Ancak Türk diline hakim olmak, noktalama işaretlerini düzgün kullanmak, kitap okumak, araştırabilme kabiliyetine sahip olmak, disiplinli ve zamanı etkin kullanabilmek gibi kurallara uymak gerekir. İçerik ihtiyacı duyan siteler size belirli bir süre tanır. Bu süre zarfında sizden istenilen içeriğin istenilen kriterlerde olması gerekir.

3- İçerik- metin yazarı hangi konularda yazı yazar?

Uzman yazarlara birçok kategoride ihtiyaç vardır. Bunlardan bazıları; moda, ürün tanıtımı, kategori yazısı, kadın, spor, hukuk, tarih, kişisel gelişimdir.

4- Yazarlık yapabileceğim siteler nelerdir?

tanitimmaksatbilgiv5

Birçok Web sitesinin uzman yazarlara ihtiyacı vardır. Google tarafından sık sık iş ilanlarını inceleyerek yazarlık yapabileceğiniz siteleri bulabilirsiniz. Bu sitelerden bazıları: içerikbulutu, içerikmatik, maksatbilgi, içerikevreni.

5- Yazarlık yaparak kariyerimde ilerleyebilir miyim?

blogger

Evet yazarlık kariyerinde ilerleme şansınız vardır. Ancak güçlü bir kaleme ve sabra ihtiyaç duyulur. Gün geçtikte kendinizi geliştirmeniz, eğitimlere katılmanız ve sertifikalar kazanmanız gerekir.

6- Yazarlık kariyerinde ilerlemenin aşamaları nelerdir?

yazar olmak icin

Yazarlık kariyerinize başlangıç aşamasında herhangi bir ünvan ile başlamazsınız. Fakat zaman geçtikte; deneyimli yazar, uzman yazar, usta yazar gibi ünvanlara hak kazanırsınız. Ayrıca yazarlık kariyerinizde editör ve yayıncı olma şansınız da vardır. Zaman ilerledikçe gazete ya da dergilerle birlikte çalışma hakkı da elde edersiniz.

7- Yazarlık kariyerimin gelişmesi için hangi eğitimleri almam gerekir?

Mutlaka blog ya da makale yazarlığı gibi konularda eğitim almalısınız. Bu gibi eğitimler sizin ilerlemeniz konusunda büyük bir adımdır. Ardından SEO konusunda eğitimlere katılmanız gerekir. SEO eğitimleri sizin aranan kişi olmanıza imkan tanır.

8- Yazarlık konusunda daha İyi bir kaleme sahip olmak için hangi kitapları okumam gerekir?

Yazarlıkla ilgili Kitaplar okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra Dostoyevski, Tolstoy, Montaigne gibi büyük yazarların klasiklerini mutlaka okumalısınız. Ayrıca deneme kitapları okumanız size hem geniş bir hayal gücü hem de güçlü bir yazar olma şansı tanır.

9- Yazar olmak için hangi ekipmanlara ihtiyacım vardır?

icerik yazarligi

Yazar olmak için sadece bilgisayar yeterlidir. Ancak Microsoft World programının da olması gerekir. Ayrıca Microsoft World kullanımını da bilmelisiniz. Birçok Web sitesi yazar arayışlarında bunu ön planda tutar.

10- Yazarlık yapmak için belirli günler ya da saat aralıkları var mıdır?

yazarlik web sitesi

Hayır. Eğer evden çalışıyorsanız kendi saatlerinizi kendiniz belirlersiniz. Ancak bir işyeri ile çalışıyorsanız, işyerinin çalışma saatlerine uymanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu