Gezi Rehberi

İbiza Nerede? İbiza’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

instagram takipçi hilesi

İbiza, İspanya‘nın doğu kıyılarına yakın ve Balear Takımadaları özer bölgesi içerisinde yer alan bir şehirdir. Nüfusu 2018 verilerine göre 50 Bin civarındadır. Ekonomisinin büyük bir kısmının turizm sektörü tarafından karşılayan İbiza, pek çok ünlü gece kulübü, bar ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Peki İbiza’ya turist olarak giden birisi nereleri gezmelidir? İşte sizin için derlediğimiz İbiza gezilecek yerler rehberi… 

ibiza 1

İbiza Gezilecek Yerler

1 – Es Canar

Es Canar, adanın doğu tarafında yer alan bir sahil beldesidir. En iyi hippi pazarı ile bilinir. Ancak bundan çok daha fazlası vardır. Es Canar, çam ormanlarının yanı sıra büyük kumlu kıyı kesimlerinden meydana gelir. Bu da çok iyi kontrast oranı ve inanılmaz güzel manzaralar anlamına gelmektedir. Aynı zamanda açık hava rekreasyon meraklıları için rüya gibi bir yerdir.

Çünkü rüzgar sörfü ve parasailing gibi şeyler için sınırsız fırsatlar vardır. Tabii ki, ünlü hippi pazarını kaçırmak istemeyeceksiniz. Her hafta Çarşamba günü açılan pazar, yerel el sanatları ve her türlü hediyelik eşya almak için harika bir yerdir.

ibiza 2

2 – Portinatx

Adanın en kuzey kıyısında, üç muhteşem plaja sahip bir tatil beldesi olan Portinatx yer almaktadır. En büyüğü S’Arenal Gros plajı ve diğer iki özel plajı, daha az kalabalık isteyenler için S’Arenal Petit ve Playa Porto‘dir.  Geri çekilip plajda dinlenebilirsiniz. Ancak Portinatx berrak suları sayesinde sörfçüler ve dalgıçlar arasında çok ünlüdür.

Harika bir aile noktası ve uzun kıyı yürüyüşlerine başlamak için ideal bir yerdir. Hepsinden iyisi, bölgedeki pek çok pansiyon ve otel, 3 ana plajdan en az bir tanesine kısa bir yürüme uzaklığındadır.

ibiza 3

3 – Es Verda

İbiza‘nın en ilgi çekici yerlerinden biri Es Vedra adasıdır. Batı kıyısındaki Cala d’Hort sahilinin hemen dışında yer alan Es Vedra tamamen ıssızdır. Ancak, gizem ve irfanla dolu bir bölgedir. Ada aynı zamanda meşhur sirenlerin Odysseus’u Homer’in Odyssey‘deki gemisinden çekmeye çalıştığı yerdir. Es Vedra‘nın sadece Kuzey Kutbu ve Bermuda Şeytan Üçgeni‘nin arkasından gelen inanılmaz derecede manyetik olduğuna inanılmaktadır.

ibiza 4

4 – Sant Antoni de Portmany

San Antonio olarak da bilinen Sant Antoni de Portmany, İbiza‘nın ikinci büyük destinasyonudur. Ibiza’nın en iyi gece hayatı yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir ve sabahın erken saatlerine kadar eğlenebileceğiniz yerlerin sınırı yoktur.

Gecenize, pek çok restorant, kafe ve barların gün batımının muhteşem manzarasının tadını çıkarmanıza olanak sağlayan Sunset Strip‘te başlayabilirsiniz.

ibiza 5

5 – Sant Josep de sa Talaia

Ibiza’nın farklı bir yönünü görmek için istekli iseniz, o zaman Sant Josep de sa Talaia‘ya gittiğinizden emin olmalısınız. Adanın güneybatısında yer alan Sant Josep de sa Talaia, İbiza‘nın en güzel manzaralarından bazılarını bulabileceğiniz yerdir.

Vendranell Tabiatı Koruma Alanı ve Salines Tabiat Parkı en bilinen örneklerden sadece iki tanesidir. Ancak aynı zamanda etkisini kaybetmiş volkanlara ve volkanik plajlara da yakın olacaksınız.

ibiza 6

6 – Playa d’en Bossa

İbiza’ya giden insanların çoğunun güzel plaj tatil yerlerine geldiği bir sır değildir. İbiza’da Playa d Bosen’den daha iyi bir yer olmadığı giden kişiler tarafından sıkça dillendirilmektedir. Bu sahil tesisi, hemen sahilde her şey dahil bir tatil isteyenler için inanılmaz derecede çekici bir yerdir. Aynı zamanda adanın en uzun plajıdır. Yani kum üzerinde bir voleybol oynamakta ya da güneşlenmekte herhangi bir  sorun yaşamazsınız.

Gece hayatı için İbiza’ya geliyorsanız, Playa d’en Bossa ideal bir bölgedir.. Bölgede, bazıları kumun üzerinde bulunan çok sayıda gece kulüpleri ve barlar bulunmaktadır.

ibiza 7

7 – Cala Llenya

Ibiza’da biraz daha sessiz bir plaj bulmayı istiyorsanız, Cala Llenya size uyabilir.  Cala Llenya, düzinelerce gece hayatı mekanına yürüyüş erişimi sunmak yerine yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrilidir. Plaj voleybolu bu plajda popülerdir ve birçok aile bölgedeki daha rahat atmosfere yönelir. Pazar günü geliyorsanız, plaja gitmeden hemen önce haftalık Cala LLenya pazarlarına göz atabiilirsiniz.

ibiza 8

İbiza ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu