Yerli Kadın Ünlüler

Hülya Hökenek Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hülya 17
Tam adı: Hülya Hökenek İncedursun
Doğum tarihi: 1988
Doğum yeri: Şırnak / Cizre
Ailesi: Aysun Hökenek (Ablası), Faruk Hökenek (Abisi)
Eşi: Kamer İncedursun
Mesleği: Spiker
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana.
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Hülya Hökenek kimdir? Hülya Hökenek, Habertürk televizyon kanalında “Enine Boyuna” adlı programın moderatörlüğünü yapmaktadır.

Hülya Hökenek, 1988 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Ablası Aysun Hökenek eczacı, abisi Faruk Hökenek ise kalp cerrahıdır. Eğitim yaşamına Cizre’de başlayan Hökenek, liseden mezun olmasının ardından üniversite sınavlarında başarı göstererek İstanbul’a geldi. Burada İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümünü kazanmıştır. Üniversitenin ilk yıllarında televizyoncu ve gazeteci Fatih Altaylı ile tanışması ile kariyeri de şekillenmeye başlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nin yanı sıra Akademi İstanbul’da da eğitim almıştır.

Hülya Hökenek, üniversiteden mezun olduktan sonra o dönem Kanal D’de Teke Tek programını hazırlayıp sunan Fatih Altaylı ile çalışmaya başlamış ve programda muhabirlik görevini üstlenmiştir. Hökenek, kariyer yaşamında Güneydoğu’ya giderek bu bölgede pek çok özel röportaj yapmıştır. Fatih Altaylı ile birlikte Beyrut’a giden Hülya Hökenek, Abdullah Öcalan yakalanmadan hemen önce son röportajı yapmışlardır, sonrasında Erbil’de Mesut Barzani ile röportaj yapmışlardır.

Kariyer durağı Kanal D’den sonra BRT televizyon kanalı olmuştur. BRT’de özel dosya habercili bölümünde görev alan Hökenek, kanalın yayın yaşamının 2001 yılında sonlandırması ile yaşamında yeni bir sayfa açmış oldu.

BRT televizyonunun kapanmasının ardından Londra’ya giderek 3 yıl sürecek dil eğitimi almıştır. Dil eğitiminin yanı sıra London Institute’de Fast Track Journalism eğitimini almıştır. Türkiye’ye döndükten hemen sonra 3 yıl süre ile Kanal 7 televizyonunda haber sunuculuğu yapmıştır.

Kullanıcılar bu biyografilere de baktı:

3 yılın ardından KanalTürk televizyonu Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlayan Hökenek, KanalTürk’te 8 ay haber sunduktan sonra TRT’ye geçmiş ve TRT Haber televizyon kanalında haber sunuculuğu görevini üstlenmiştir 7 yıl süre ile TRT Haber kanalında haber programcılığı ve spikerliği yapmıştır.

2018 yılında Habertürk televizyonunda ekranlara geri dönen Hülya Hökenek, söz konusu kanalda hafta içi her gün saat 12.00’da Gün Ortası ve Cumartesi akşamları saat 21.00’ı gösterdiğinde Enine Boyuna adlı program ile izleyicilerin karşısına çıkmaktadır.

Koyu bir Beşktaş taraftarı olan Hülya Hökenek, kişisel becerileri arasında sıkı bir satranç ve bilardo oyuncusu olmak yer alırken bu iki zorlu sporun yanı sıra müzikte de hem sıkı bir dinleyici hem de hoş bir sese sahiptir.

Hülya Hökenek, 24 Eylül 2018 tarihinde film yapımcısı Kamer İncedursun ile dünya evine girmiştir.

Hülya Hökenek Sunduğu Programlar:

 1. Habertürk TV – Gündem
 2. Habertürk TV – Gün Ortası
 3. Habertürk TV – Enine Boyuna
 4. Hülya Hökenek çalıştığı TV kanalları
 5. Çalıştığı TV kanalları:
 6. Habertürk Tv
 7. TRT Haber TV
 8. KanalTürk TV
 9. Kanal 7 TV
 10. BRT TV
 11. Kanal D TV

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu