Film & Dizi Önerisi

Eleştirmenlerden Tam Not Alan House Of The Dragon Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

House of the Dragon Konusu ve Oyuncuları..! House Of The Dragon dizisi, 2022 yılında dizi severler ile buluşacak fantastik drama temalı bir televizyon dizisidir. Dünyanın en çok izlenen ve aldığı ödüller ile rekorlar kııran Game Of Thrones dizisinin Spin-off dizisidir. Bu dizi, George R. R. Martin‘in Ateş ve Kan kitabı kaynak alındı.

house of the dragon konusu

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için https://maksatbilgi.com/film-dizi-onerisi/ bağlantısına gidebilirsiniz.

Game Of Thrones ‘ın Spin Off Dizisi : House of the Dragon

Çok vakit kaybetmeden House of the Dragon dizisi hakkında bilgileri verelim. İşte House of the Dragon konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları..!

House of the Dragon Konusu
Orijinal İsmi: House of the Dragon
IMDb Puanı: 9/ 10
Yapım yılı: 2021
ilk vizyon tarihi: 21 Ağustos 2022
Yaş Sınırı: Yok
Sezon sayısı:
Bölüm sayısı:
Yönetmeni: George R.R. Martin, Ryan J. Condal
Senarist: George R.R. Martin, Matt Smith, Ryan J. Condal, Paddy Considine
Yapımcı:
Yapım Şirketi:
Başrol Oyuncuları: Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith (XI)
Türü: Fantastik Drama
Yapım Ülkesi: ABD
Kanal: HBO MAX

House of the Dragon Konusu

Bildiğiniz gibi Game of Thrones dizisinde izlediğimiz hikaye, George R.R. Martin‘in yazdığı kitap serileri arasında yer alan “Buz ve Ateşin Şarkısı” isimli kitaptan alınmıştır. “Buz ve Ateşin Şarkısı” kitabında birçok bilinmeyen öyküsü olan 9 kitaptan oluşan bir başyapıttır.

house of the dragon konusu ve oyunculari

House of the Dragon dizisi, “Game of Thrones serisinden önceki 300 yüzyıla bizi götürecek ve Tagarian hanedanlığının çağını dizi severlere anlatacaktır. Özellikle dizide 2018 yılında yayınlanan “Ateş ve Kan” kitabında anlatılan olaylara dayanacaktır.

house of the dragon set

Kardeşleri, kardeşlere hatta ejderhaları birbirine kırdıran Tagaryan döneminde meydana gelen iç savaşı anlatacaktır. Ayrıca George R.R. Martin ve Gardner Dozos’un birlikte kaleme aldığı iki roman  olan “Tehlikeli Kadın” ve “Haydut”  isimli kitaplarda dizinin yardımcı materyal olarak kullanılacak.

House Of The Dragon’un Prömiyeri Sonrasında Övgüler!

Geçtiğimiz günlerde prömiyeri olan Game Of Thrones dizisinin Spin-off dizisi House Of The Dragon için izleyen eleştirmenler ve gazeteciler yorumlar yaptı. Yorumlardan bazılarını hemen aşağıda yazacağım ama genel izlenimin çok olumlu olduğunu söyleyebilirim.

Sinema ve televizyon haber sitesi Collider’ın film eleştirmeni Steve Weintraub, ana dizinin yani Game Of Thrones’ın son sezonda yaşattığı hayal kırıklığının ardından House Of The Dragon için “çok iyi olduğunu ve kesinlikle izlemeye devam edeceğini belirtti.

Diğer bir eleştirmen olan Christina Radish ise şu ifadeleri kullandı: “Diziyi merak edenler için spoiler vermeden söyleyebilirim ki, bir ailenin hem aşklarını hem de işlevsizliğini ele alan kişisel ve samimi bir hikaye anlatırken, kapsamıyla da destansı bir his uyandırıyor.

House of the Dragon Konusu

House of the Dragon Dizisi Ne Zaman Yayınlanıyor?

Dizi çekimleri 2021 yılı içerisinde başladı. Yayınlanma tarihi ise 21 Ağustos 2022 tarihinden itibaren, HBO Max‘ta yayınlanmaya başladı. Dizi Amerika’da her pazar 9 bölüm boyunca yayınlanacak.

“House of the Dragon Çekimlerden ilk görüntüler”

Tam Oyuncu Kadrosu

house of dragon oyunculari

  • Paddy Considine – I. Viserys Targaryen Karakteri
  • Emma D’Arcy – Rhaenyra Targaryen Karakteri
  • Olivia Cooke – Alicent Hightower Karakteri
  • Matt Smith – Daemon Targaryen Karakteri
  • Rhys Ifans – Otto Hightower Karakteri
  • Steve Toussaint – Corlys Velaryon Karakteri
  • Eve Best – Rhaenys Velaryon Karakteri
  • Sonoya Mizuno – Mysaria Karakteri
  • Fabien Frankel – Criston Cole Karakteri

House of the Dragon Konusu

House of the Dragon Fragmanı ve Diğer Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu