Film & Dizi Önerisi

Hollywood Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

1 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan Netflix’in orijinal dizisi Hollywood, Amerikan yapımı bir mini seridir. Ryan Murphy tarafından yaratılan dizi yayınlandığı günden beri izleyiciler tarafından olumlu eleştiriler alarak dizi gündeminde yer almıştır. Glee ve American Horror Story gibi popüler ve başarılı yapımlarıyla tanınan Murphy’nin bu diziside konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekmiştir.

Hollywood dizisi şu an için bir sezon 7 bölümden oluşmaktadır. Dizinin henüz 2. sezonunun olup olmayacağı hakkında bir bilgi verilmemiştir.

hollywood 685x1027

Hollywood Dizi Konusu

Hollywood, tüm dünyanın bildiği gerek sinema gerekse eğlence denildiğinde akla ilk gelen yerleşim yerlerinden birisidir. Amerika’nın Los Angeles şehrinin bir semti olan Hollywood, geçmişten günümüze görkemli yaşamlar, şöhretin kapısı olarak görülmektedir.

Sinema tarihinin önemli merkezlerinden biri olan Hollywood’da yaşam dışardan görüldüğü kadar eğlenceli ve kolay mı? İşte herkesin merak ettiği sorulardan birisi de budur sanırım! Netflix’in yeni dizisi Hollywood’un da hikayesinin odağında tam da bu sorunun cevabı yer almaktadır.

hollywood 2 685x456

Dizinin hikayesi, görkemli sanat dünyasıda hayallerine ulaşmak isteyen yönetmen, oyuncu ve senaristlere seslenmektedir. II. Dünya Savaşı’nın ardından Hollywood’un yolunu tutup, orada kendilerine bir yer edinme hayali kuran insanlar anlatılmaktadır. Oyuncu olmak isteyen Jack’in bu hayali uğruna karşısına çıkacak engellerin, sektörün acımasızlığı, ödeyecekleri bedeller, günümüzde bile var olan torpiller gözler önüne serilmektedir.

Dizide oyuncu adayı olan kişilerin, para ve seks olmadan istedikleri yerlere gelemeyecekleri açıkça gösterilmektedir. Bu faktörlerin izleyici gözüne bu denli sokulması da günümüzde bile bu durumların yaşandığını ve eşit olmayan sistemi eleştirdiklerini kanıtlamaktadır. Dizinin bu kadar ilgi görmesinin sebeplerinden birisi de Hollywood’da 1940’lı yıllarda hayatın ve işleyişin nasıl olduğunun günümüzle kıyaslanması olmaktadır. Asıl sorun dizide gösterilen yaşamlar günümüzde de aynı şekilde işleyişine devam ediyor mu?

hollywood

Hollywood Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunda, yaratıcısı Ryan Murphy’nin diğer projelerinden aşina olunan birçok isim yer almaktadır. American Crime Story dizisinden Darren Criss, The Politician dizisinden David Corenswet başta olmak üzere, Laura Harrier, Joe Mantello, Patti LuPone, Dylan McDermott ve  Jim Parsons gibi bir çok isim kadroda yer almaktadır.

hollywood 3 685x456

Hollywood’un Altın Çağı’nı gözler önüne seren Netflix’in bu yapımına 300 milyon dolarlık bir bütçe ayrılmıştır. 1 Mayıs 2020’de yayınlanan ve 45 ile 58 dakika arasından değişen bölüm sürelerine sahip dizinin Imdb puanı 7.6’dır. Akıcı hikayesi ve sürükleyiciliğiyle 7 bölümü bir oturuşta bitirebileceğiniz son dönemin başarılı Netflix mini serilerinden birisidir.

Dizinin Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu