Kişisel Bakım

Denenmiş Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

instagram takipçi hilesi

Kadınlar saçlarında değişiklik yapmayı çok sever. Özellikle modaya ayak uydurmak için saçları kısa kestiren birçok kadın vardır. Ancak, kimi zaman kesilen modelin yüze yakışmaması ya da kuaförün istenilen modeli kesmemesi pişmanlık meydana getirir. Eğer siz de saçlarınızı kısa kestirdiyseniz ve pişman olduysanız hızlı saç uzatma yöntemleri sayesinde kısa sürede eski uzunluğuna kavuşabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Neler?

1. Zeytinyağı ile Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Zeytinyağının cilt ve saç için etkileri saymakla bitmez. Söz konusu saç uzatmak denildiğinde de zeytinyağının mucizesine güvenebilirsiniz. İlk olarak zeytinyağını ısıtmanız gerekir. Ancak, sıcaklığın ılık olması yeterlidir. Ilık sıcaklıktaki zeytinyağını saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Yaklaşık 1 saat bekletin. Bu esnada saçlarınıza streç film sararak, zeytinyağının saçta uzun süre kalmasını ve eşit yayılmasını sağlayın. Haftada 1 ya da 2 kez zeytinyağı sürmeniz önerilir.

2. Saç Uzatma Şampuanı Kullanın

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Birçok şampuan saç uzatma etkisine sahiptir. Özellikle sarmaşık ya da sarımsak gibi içeriklere sahip olan şampuanları tercih edebilirsiniz. Kısa sürede saçlarınızın ciddi oranda uzadığına şahit olabilirsiniz.

3. Sarımsak Yağı

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Sarımsak yağının kıl köklerine olan etkisini mutlaka duymuşsunuzdur. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız orjinal olduğundan emin olduğunuz sarımsak yağını bulmanız gerekir. Bu nedenle organik ürün satan yerlerden sarımsak yağı temin edebilirsiniz. Saçlarınızın diplerine ve uçlarına sarımsak yağı sürerek hem uzatma etkisini hissedebilir, hem de bakım yapma şansı elde edebilirsiniz.

4. Yanıkları ve Kırıkları Kestirin

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Saçlarınızda yanık ya da kırıklar varsa uzaması zaman alır. Zaten uzatma sürecinde olduğunuz saçlarınızı kestirmek istemeyebilirsiniz. Ancak, saçlarınızın uçlarındaki hasar uzama süresinin gecikmesine yol açar. 3 ayda bir defa kuaföre giderek kırıklarınızı aldırmanız gerekir. Emin olun sık sık kestirdiğiniz saçlar, daha kısa sürede uzayacaktır.

5. Şampuanın İçine Karışım Ekleyin

saç

Uzatma etkili olan bir şampuan aldıktan sonra, içine E vitamini ekleyebilirsiniz. E vitaminin besleyici ve güçlendirici etkisi sayesinde kısa sürede saçlarınızı uzatabilirsiniz.

6. Saçınızı Haftada 1 Defa Yıkayın

saç

Saçlarınızı sık sık yıkamanız önerilmemektedir. Bunun yerine saçlarınızı en erken haftada 1 defa yıkamanız gerekir. Saçlarınızın kendi ürettiği yağ, dipler için oldukça faydalıdır. Siz ne kadar çok yağ sürerseniz sürün hiçbiri kendi yağı kadar faydalı olmayacaktır.

7. Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri: Sağlıklı Beslenin

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Birçok insanın bildiği gibi vücuda dıştan ne verirseniz verin, içten beslenmek kadar etkili değildir. Bu nedenle yediğinize içtiğinize çok dikkat etmeniz gerekir. Bol bol su içmeniz, meyve ve sebze tüketmeniz hem cildinize hem de saçlarınıza yansıyacaktır.

İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=IAxLTnpFf5o

https://www.youtube.com/watch?v=5ylurcdWbC0

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu