Gezi Rehberi

Hindistan Hakkında Bilgiler

Hindistan hakkında 10 ilginç bilgi

instagram takipçi hilesi

Hindistan, bazı gidenlerin bayıldığı, bazı gidenlerin ise “benim burada ne işim var acaba?” diye dertlendiği bir yerdir. Farklı kültürü ve tavırlarıyla hayretlere düşüren Hindistan hakkında tüm bilgiler bu yazımızda.

Eğer siz de gezmek ya da yaşamak amacı ile Hindistan’a gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka yazımızın tamamını okumanız gerekir.

1- Hindistan Hakkında Bilgiler

hindistan hakkında bilgiler

Hindistan’ın başkenti Delhi’dir. Nüfusu 1.3 milyar olan Hindistan, dünyanın en kalabalık 2.ülkesidir. Ülkenin para birimi Rupee’dir. Dünyanın en büyük 7. ülkesidir.

2- Tüm Dinler Buradadır

hindistan hakkında bilgiler

Dünya üzerindeki varolan tüm dinlerin hayat bulmuş hali Hindistan’dadır. İnsan çeşitliliğinin hayli fazla olduğu ülke, birçok dinin çıkış noktasıdır.

3- Çocuklara Garip Adetler

hindistan hakkında bilgiler

Hindistan’ın gelenekleri arasında kız çocuklarını evlendirmek yer alır. Fakat 7 yaşındayken ve bir köpekle! Evet yanlış okumadınız, kızlar 7 yaşına geldiğinde bir köpek ile evlendirilir. Ancak bu evlilikteki amaç, kızların evlenene kadar köpek tarafından korunacağına inanılmasıdır. Erkek bebekler ise yüksek bir yerden aşağı atılır. Fakat bu atış erkek bebeğin şans ve bereket kazanması için yapılır.

4- Hindistan Hakkında Bilgiler: Erkeğe Başlık Parası

hindistan hakkında bilgiler

Hindistan’dan bir erkekle evlenmek istiyorsanız kesenin ağzını açmanız gerekir. Çünkü Hindistan’da Drahoma denen bir adet vardır. Buna göre kadınlar evlenmek istediği erkeğe bir miktar para ödemek zorundadır.

5- Sati Geleneği

hindistan hakkında bilgiler

Bu gelenek en şaşırtıcı olanlardan kesinlikle bir tanesi. Eğer bir kadının kocası ölür ise; kadın kendini yaktırır. Çünkü, eşine iyi bakamadığını ve kendini yakarak ona kavuşacağını düşünürler. Bu sayede günahlarından da arınırlar.

6- Hindistan Hakkında Bilgiler: Kadınlar Eşlerine İsimlerini Söyleyemez

gezi

Hindistan’da bir kadının eşine ismi ile seslenmesi saygısızlık olarak algılanır. Bu nedenle kadınlar kocalarına isimlerini söylemezler.

7- Mevsimler

gezi

Hindistan’da 4 mevsim yoktur. Bunun yerine Hindistan’da tam 6 tane mevsim vardır. Bunlar; ilkbahar, yaz, sonbahar, kış, yaz musonu, kış musonudur.

8- Hindistan Hakkında Bilgiler: İntihar Etmek

gezi

Hindistan’da intihar etmek isterseniz sizi yadırgamazlar. Çünkü intiharın erdemli bir davranış olduğuna inanırlar. Fakat intihar etmeden önce 3 gün oruç tutulması gerekir. 3 günlük oruç sürecinin sonunda kendi intihar şekillerine karar verirler.

9- Günah Çıkarmak İsteyen Ganj Nehrine Gider

gezi

Hindistan’da günah çıkarmak çok kolaydır. Ganj Nehrine girmek ve yıkanmak arınmanın en güzel yoludur. Ayrıca Ganj Nehri’ne sadece yaşayanlar gitmez. Ölülerin de külleri Ganj’da yıkanır. Bu sayede günahlardan arnılmış bir ölüm gerçekleşir.

10- Hindistan Hakkında Bilgiler:  İnekler

hindistan hakkında bilgiler

Elbette Hindistan akla geldiğinde inekler de unutulmaz. Hindistan’da inekler oldukça saygın bir yerdedir. İneklere zarar verilmez. Bir inek otoyolun ortasına otursa bile kimse onu kaldırmaz. Aksine sürücüler yolunu değiştirir.

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu