Yerli Kadın Ünlüler

Hilal Kaplan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Hilal Kaplan
Tam adı: Hilal Kaplan
Doğum tarihi: 15 Ağustos 1982
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.6 m
Burcu: Aslan
Ailesi: 
Eşi: Süheyb Öğüt (2007)
Çocuk (ları): Tayyip Seha Öğüt, Yusuf Derda Öğüt
Mesleği: Gazeteci, Sosyolog
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Hilal Kaplan Kimdir? Hilal Kaplan, sosyolog ve gazetecidir.

Hilal Kaplan, 15 Ağustos 1982 yılından İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Çankırılıdırlar. Fakat anne ve babası 1970’li yıllarda İstanbul’a göç etmişlerdir.

Lise eğitimini Anadolu Lisesi‘nde almıştır. Üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nde tamamlamıştır. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü‘nde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. “Türkiye’nin Ölmeyen Babası: Atatürkçü Gençliğin İmkansız Yası” isimli tezini yazarak mezun olmuştur. Psikoloji alanında pek çok çalışma yürütmüştür.

Eğitim hayatı sırasında sivil toplum örgütler ile beraber siyasi faaliyetlere de katıldı. 27 Şubat 2008 günü kaldırılan üniversitelerde başörtüsü yasağı sonrasında kendisi gibi başörtülü olan arkadaşı ile beraberSöz konusu özgürlükse hiçbir şey teferruat değildir: Biz henüz özgür olmadık” adlı bir metin yayımlamıştır.

Kaplan, TV NET televizyonunda siyasi içerikli programlar sunmaktadır. Aynı zamanda A Haber televizyonunda Zeynep Bayramoğlu‘nun moderatörlüğünü yaptığı “Her Yöne 80 Dakika” isimli bir programda yorumculuk yapmaktadır. İlk olarak Yenişafak, daha sonra Taraf, son olarak da Sabah gazetesinde yazarlık yapmaktadır.

3 Nisan 2013 günü AKP hükümeti tarafından duyurulan barış süreci kapsamında kurulan 63 kişilik akil insanlar listesinde yer almıştır. 2007 yılında kendisi gibi gazeteci olan Süheyb Öğüt ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Tayyip Seha Öğüt ve Yusuf Derda Öğüt isimlerinde iki çocuğu dünyaya geldi.

Hilal Kaplan Çalıştığı Gazeteler

  • Taraf
  • Yenişafak
  • Sabah

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu