Kişisel GelişimYaşam

Herkesin Geç Olmadan Kendine Mutlaka Sorması Gereken 6 Soru

instagram takipçi hilesi

Bu hazırlanmış liste istediğiniz hayata “Merhaba” demek için çok faydasını göreceğiniz liste olacak!

istediginiz hayata kavusmak icin

Yaklaşık olarak 3 yıl kadardır,hayat adını verdiğimiz kolektif tecrübeler bütünü içerisinde, bize asıl lazım olan, zamanı gelip geçmeden, oyundan tam da kopmadan odaklanmamızı gerektiren gerçek sorulardır. Bu soruları önem sıralarına göre 6 soruya indirdik, sizler için sorduk.

İş Kendinize Sormanız Gereken “O” 6 Soru:

1.  Yaşadığım bu hayatta ben ,beni mutlu eden şeyleri mı yapıyorum? Beni korkutacak şeyler mi yapıyorum?

mutlu eden seyler mi korkutucak seyler mi

Bu soru belki de yetişkinliğe adım atmadan önce yada ciddi kararlar almadan önce kendimize sormamız gereken önemli sorudur. Fakat bu sorulan soruların birbirine çok yakın sorular olduğunu anlamakta fayda var.

2. Hayatta yalnız kalmayı nasıl başarabilirim?

Ne zaman yalnız kalmak istesem

Düşünce, bu sorunun sıradan bir cevabı yok gibi. Her şeyden önemlisi bu suale cevap vermek için, önce  dürüst olmak gerekir. Sebebi ise aslında yalnız olmak çok önemli olduğundandır.Her birey belirli bir ölçüye kadar ,şu yaşadığımız hayatta yalnızız. Yalnız olmak,zihnimizin güçlenmesinin de bir yolu.Entelektüel gelişim göstermemizin de hayal gücümüzü geliştirmenin de bir yolu.

3.Bunun için harcadığım zamana değer mi?

zaman
Zaman, değeri herhangi bir şeyle ölçülemeyecek bir şeydir. Her kalkıştığınız işte de bu soruyu sormak, bunu sorgulamak önemlidir. Hayatta şüphesiz en kıymetli şeylerden biri sevgi, diğeri de zamandır. Daha fazla sevgiyi bulmak bile mümkün olabilir ancak, giden zaman, geri gelmeyecektir.

4.Elimden geleni yapıyor muyum?

elinden geleni yapmak
Hayatın size zamanla öğrettiği en önemli şeylerden biri de, hayatta her daim çabalamak, uğraşmak gerektiğidir. Bu yüzden elinizden gelenden fazlasını da yapmak, sizi asıl amaca ulaştıracaktır. Ancak, bu ‘fazlaca çabalama’ hali, hayat boyu hiç bitmeyecektir.

5. 6 ay sonra nerede ve ne yapıyor olacağım?
Geleceği düşünmek ve endişelenmek herkesin kronik problemi. Ama bizler, gelecekle ilgili kaygılanırken, önümüzdeki 50 yılı planlamanın ve planlarımız bozulursa ne olacağın derdine düşmeyi de severiz. Belki de asıl önemli olan, kısa zaman dilimlerini planlayıp o kadarlık zaman için endişe duymaktır. Yoksa hayatın, büyük kararlar için bize sürekli baskı yapması gerçeği, zaten değişmiyor.

 

6. Olmayı istediğim insan olmayı başardım mı?
İşte bu soruya herkesin vereceği cevap farklı. Belki de bu soru, her gün kendinize sormanız gereken bir soru. Ancak şunu da unutmamak lazım, bir şeyleri değiştirmek için, hiçbir zaman geç değildir.

Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu