Kültür&Sanat

HBO Max Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

WarnerMedia çatısı altında faaliyet gösteren HBO; HBO 2, HBO Comedy, HBO Family, HBO Latino, HBO Signature, HBO Zone ve HBO HD kanallarının dahil olduğu ABD’nin önde gelen televizyon kanal grubudur. Chernobyl, The Sopranos, The Wire, Silicon Valley gibi HBO dizileri, dünyanın en iyi dizileri olarak görülmektedir.  Her yaptığı dizi ile büyük haran kitlesine ulaşan kanalın yeni platformu HBO Max hizmete başladığından beri merak konusu olmuştur. Bu yazımızda HBO Max nedir, nasıl kullanılır, HBO Max Türkiye’ye gelecek mi gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını bulabilirsiniz.

HBO

HBO Max Nedir?

Dijital içerik platformu Neflix, DVD dağıtım işinden dünyanın en istikrarlı içerik üretici konumuna yerleşti. Son yılların en başarılı teknolojik atılımlarından biri olarak görülen Netflix’in yakaladığı büyük başarı şirketleri kendi dijital platformunu kurmak için heveslendirdi. WarnerMedia da bu şirketlerden biri olarak HBO Max’i 2018 yılı Temmuz ayında tanıttı. Abonelik tabanlı bir online dizi ve film izleme platformu HBO Max, HBO premium TV hizmetini temel alarak oluşturulmuştur.

İlk olarak 18 Ekim 2018 yılında duyurulan dijital içerik platformu HBO Max, 27 Mayıs 2020 tarihinde hizmete başlamıştır. WarnerMedia’nın bu yıl uluslararası pazara açmayı planlandığı platform, WarnerMedia’nın sahip olduğu dizi ve film kütüphane içeriklerini de barındırmaktadır. Bu hizmetten yararlananlar;  Warner Bros’un içerikleri, sinemada gişe rekorları kıran filmler, Friends gibi popüler Tv şovları ve klasik filmler gibi özel içerikleri seyredebilecek.

HBO Max nedir

HBO Max Nasıl Kullanılır?

HBO Max’ı Android, Android TV, Apple TV, Chromecast, iOS, PS 4, Xbox One ve Samsung akıllı televizyonlarda seyretmek mümkün. Kullanıcılar, tek bir hesapta korumalı çocuk hesapları da dahil olmak üzere maksimum beş izleyici profili oluşturabilecek. Bunun yanı sıra YouTube TV üzerinden de HBO Max’e abone olabilecek. Kullanıcılar platformu aynı anda üç farklı cihazdan kullanılabilecek.

HBO ve HBO Now abonesi olanlar Max’ten ücretsiz olarak faydalanabilecek. Diğer kullanıcılar platformu 7 gün ücretsiz deneme hakkında sahip olacak. Platform TNT, TBS, The CW, Cinemax ve Cartoon Network gibi stüdyonun çatısı altında yer alan kanalların dizilerine de ev sahipliği yapacak. HBO Max aylık 14.99 dolar abonelik ücreti ile ABD’de yayın hayatına başlamıştır. HBO Max’ın daha ucuz ve reklam destekli bir sürümü de yayımlanacak.

HBO Max nedir

HBO Max Türkiye’de Kullanılabilir Mi?

HBO Max Türkiye’ye gelecek mi sorusu şimdiden arama motorlarında sorgulatıyor. HBO Max yalnızca Amerika’da hizmet vermektedir; fakat şirketin açıklamasına göre platform yakın zamanda Avrupa’da da erişilebilir hale gelecek. HBO Türkiye’den izlemek için Amerika IP adresine sahip olabileceğiniz bir VPN gerekmektedir. VPN uygulamasını kurup oturum açtıktan sonra eyalet seçimi yaparak HBO’ya giriş yapılabilecek.

HBO Max İle ilgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu