Hazer Amani

instagram takipçi hilesi

hazer 25

Tam adı: Hazer Amani
Doğum tarihi: 1977
Doğum yeri: Ankara
Eşi: Deniz Mumcuoğlu
Mesleği: Aşçı, Şef
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana.

imdb-logo

youtube-chanel

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

1 Eylül 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8’de yayınlanmaya başlayan “MasterChef Türkiye” adındaki yemek yarışmasında ünlü şefler Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babası İran vatandaşı annesi ise Türk vatandaşıdır. Babası üniversite eğitimi için gelmiş olduğu Türkiye’de annesi ile tanışıp evlenmiştir.

Hazer Amani TED Ankara kolejinin ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğrenim görmüş ve başarıyla mezun olmuştur. Ardından 2001 yılında gitmiş olduğu Güney Afrika’da Cordon Bleu’da 3 yıl süre ile aşçılık eğitimi almıştır. Okulunu birinci olarak bitirmesinin ardından Güney Afrika’da kalarak çalışmaya başladı. Sonrasında Cape Wine Academy’de 4 yıllık bir eğitim programı olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği okumuştur.

Lezzetli yemeklerini pek çok ünlü sanatçıya sunan Hazer Amani, aralarında Opran Winfrey, Elton John gibi isimlerin de yer almış olduğu uzun bir listeye sahip. Aralarında en çok Kate Moss ile beraber yemek yaparken heyecanlandığını dile getiriyor. Cape Town’da Ellerman House Hotel’de 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok ünlü isme yemek hazırlamış, yemeğin ardından da Nelson Mandela Amani’nin elini sıkarak teşekkür etmiştir.

Knorr reklamlarında da oynayan Hazer Amani, diplomalı ve sertifikalı eğitimler vermekte olan American Hospitality Academy International Hotel Management Schools’un (AHA-İHMS) İstanbul kampüsü olarak faaliyet göstermekte olan USLA’nın eğitmen şef kadrosunda yer almaktadır.

Hazer Amani 2016 yılında Fox Tv kanalında ekranlara gelen “Mutfakta Buluşalım” adlı yemek programını hazırlayıp sunmuştur. 2017 yılından itibaren beIN Media Group’un Bein Gurme adlı yemek kanalında “dünyanın çok bilinmeyen yerlerinden şaşırtıcı, farklı lezzetler” sloganı ile Hafta içi her gün ekranlara gelen “Şefin Dünyası” adlı programın bir gününü kendine ayırmaktadır.

Hazer Amani, İstanbul Bebek’teki ünlü restoranlardan Cilai’da baş şef olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra Ataşehir’de Fireroom adında bir restoranın da Metal Oto’nun sahibi olan Murat Özkaya ile beraber sahibidir. Fireroom restoranında sokak lezzetleri mottosu ile yoluna devam eden Hazer Amani’nin yaptığı yemeklerde yumurtanın sarısını dağıtmasına vermiş olduğu “Hazerleme” adı sosyal medyada oldukça beğeni toplamış ve taklit edilmiştir.

1 Eylül 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Tv8’de ekranlara gelen MasterChef Türkiye” adlı yemek hazırlama yarışmasında Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya ile beraber jüri üyeliği görevini üstlenmiştir. Söz konusu programda aşçı adaylarından Murat Özdemir’le yaşadığı polemikler gündeme damgasını vurdu. Hafta sonları yayınlanmış program yaklaşık 3 ay sürmüştür.

Videoları

Ankara’da Hazerleme: Döner, Lahmacun, Beyran

Mutfakta Buluşalım 1. Bölüm

Ünlü Hazer Şef, muhteşem tarifleri ile ağızları sulandırdı!

Fire Room Sokak Lezzetleri Büfesi

Hazer Amani – Fireroom Kurucu Ortağı

https://www.youtube.com/watch?v=bqEQ6a8n8l0

Herkes Sofraya #04 Kayseri

 

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu