Kişisel GelişimYaşam

Hayatımıza yön Veren İnsanlarda Olan ve Bizde de Olması Gereken 10 Şey!

instagram takipçi hilesi

Hayatımıza yön veren insanlar;  Mark Zuckerberg (Facebook’un Kurucusu),Jack Dorsey (Twitter’ın Kurucusu),Bill Gates (Microsoft’un Kurucusu) gibi sosyal medya ve teknolojiyi yönetenlerin yaptıklarını ve bizde de olması gerektiğini düşündüğümüz 10 hareketi sizlere sunuyoruz.

bize-yon-veren-insanlar

İsimlerini saydığımız bu insanların yaptıkları gençliğe ilham veriyor. Ama bu insanların sadece yaptıkları işleri bilmekle kalmamak lazım. Bu isimler günlük yaşamında neler yapıyorlar? Bu fikirlerin çıkma nedeni belki de günlük hayatlarında, diğer insanlardan farklı yaşamaları olabilir.

Günlük hayatınızda işinizde zirveye tırmanırken veya bir hayali gerçekleştirmede yardımcı olabilir. Çünkü diğerlerinden farkınız ,yaptığınız şeyleri farklı yapmanız olabilir!^Tıpkı yukarıda isimlerini saydığımız günümüzde çağ değiştiren insanlar gibi.

Hayatımıza yön Veren İnsanlarda Olan ve Bizde de Olması Gereken 10 Şey!

Sabah rutinleri

esneme-yapan-adam

Sabah saat kaçta kalkıyorsunuz? Twitter’ın kurucusu Dorsey saat 5.30’da güne başlıyor. AOL’in CEO’su Tim Armstrong ise saat 5.00’da. Başarılı girişimcilerin ortak özelliklerin biri erken kalkmak. Pek çok araştırmada erken kalkanların daha verimli insanlar olduğunu gösteriyor.

Eleştirileri duymazdan gelin

el-hareketi-yapan-adam

Siz yeni bir iş başarmaya kalktığınızda maalesef birden etrafınızda çoğu insan nasıl batabileceğinizi anlatmaya çalışır. Kale almayın. İçgüdülerinizi dinleyin ve fikrinize tüm kalbinizle inanın. Bütün enerjinizi işinize harcayın ve istediğiniz sonuçların gelmesini bekleyin.

Tutkunuzu asla kaybetmeyin!

siyah-beyaz-brucelee

Oprah Winfrey’nin de belirttiği üzere herkesin bir tutkusu olmalıdır. Başarılı olmak için başarı hakkında düşünmeyin çünkü o sırada başarılı olsanız bile bunu göremeyebilir demoralize olabilirsiniz. Sadece koşmaya devam edin, başarınız sizi takip edecek.

Öğrenmeye devam edin

takım-elbiseli-adam

Öğrenme sürecinin sonu asla gelmemeli.Zaten insan öğrendikçe aslında ne kadar az bildiğini görür. Bu kimisi için moral bozucu olabilir ama gerçekte vizyonunuz genişlediği için bilinmesi gereken daha çok şey olduğunu görüyorsunuz. .Okumaya, öğrenmeye yönelik her fırsatı değerlendirin.

Risk alın

risk-almak

Matt Mullenweg 2004 yılında okulu bıraktı. Bir risk aldı ve şu an hepimizin bildiği ve bir şekilde faydalandığı WordPress’i kurdu. Okulu bırakmanızı tavsiye etmiyoruz ama eğer kendinize inanıyorsanız istediğinizi yapabilirsiniz. Hayatta alınan riskler, okul derslerinden daha öğreticidir.

Basit yaşayın, yüksek düşünün

mark-zuckerberg-mcdonalds

Eğer dünyanın en zenginleri bile tutumlu yaşabiliyorsa, neden siz yaşayamayasınız? Fikrinizi öncelik haline getirip, paranızı işinize yatırın.

Arkadaşlar fark eder

Buffett-Gates-Ludacris-600x281

Sizi motive edip, olumlu düşünen insanlarla zaman geçirin. Olumsuz düşünen insanlar sadece beyninizi şüphelerle doldurmaya yarar.

Bir takım kurun

mavi-formalı-takım-600x428

Takımınızda kaç kişi olduğu önemli değildir, bu insanların yetenekleri ve verimlilikleri önemlidir. İşin değerlenmesi onun üzerinde çalışanlarla direkt olarak oranlıdır. Müthiş takımlar her zaman müthiş işler ortaya çıkarır.

Lütfen başarısızlıktan korkmayın

basarisiz

Winston Churchill’in dediği gibi “başarı, başarısızlıktan, başarısızlığa koşarken coşkuyu kaybetmemektir”. Reddedilmekten ve başarısızlıktan korkmayın. Bunlar hayatın birer parçası, hatalarınızdan ders çıkarın ve hiç vakit kaybetmeden devam edin.

Konsantre olun

konsantre-olmak

İşte en önemli sır burada. At gözlüklerinizi takın ve hedefinize odaklanın. Kendinize her zaman şunu hatırlatın, kimse hayallerinize karışamaz.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu