Film & Dizi Önerisi

Hava Muhalefeti Filminin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

instagram takipçi hilesi

Hava Muhalefeti filmi Murat Kepez’in yönettiği, yapımcılığını Necati Akpınar’ın üstlendiği, baş rollerini ise sevilen oyuncular Doğa Rutkay Kamal ile Ali Sunal‘ın paylaştığı bir komedi filmidir. Aslında bu yapım, tam da izleyicinin görmek istediği türden bir komedidir. Hem sıcaklık ve samimiyet, hem de entrikayla kucaklaşan bir kahkaha tufanı ile birleşmektedir.

Bir yandan bazı ülke gerçeklerini hiciv yoluyla aktarıp, öte yandan kadın-erkek ilişkileri konusunda güldürürken düşündürmektedir. Ailecek eğlenerek izleyeceğiniz bu filmin; uzun süre hafızalarınızdan çıkmayacak, hem esprili hem de nükteli replikleriyle ilkbahar-yaz sezonuna damga vurması bekleniyor.

Ali Sunal’ın yönettiği ”Güldür Güldür Şov” ve yine ”Çok Güzel Hareketler Bunlar” adlı programlarda, keyifle izlediğimiz oyuncuların da rol aldığı Hava Muhalefeti filmi, kaliteli senaryosuyla toplumun nabzını tutmayı başarıyor. Her kesimden insanın kendinden pek çok şey bulabileceği yapım; şikayet edilenleri, gülünüp geçilenleri, şaşırtan gerçekleri, gizli-saklı kalanları ve merak edilenleri, zenginleştirilen işleyişiyle gözler önüne seriyor.

hava muhalefeti
Türkçe İsmiHava Muhalefeti
IMDb Puanı: 6.5
Yapım yılı: 2023
İlk vizyon tarihi: 14 Nisan 2023
Yaş Sınırı: –
Yönetmeni: Murat Kepez
Senarist: Eray Akyamaner, Uğur Güvercin
Başrol OyuncularıDoğa Rutkay Kamal, Ali Sunal, Ege Kökenli
Türü
: Komedi
Yapım Ülkesi
: Türkiye

Hava Muhalefeti Filminin Konusu Nedir ?

Milletvekili adayı olan ve seçim çalışmalarında son derece aktif bir şekilde görev alan Cemil, dominant bir karakter olan karısının, baskıcı tutumlarından sıkılmış ve sevgilisiyle kaçamak bir tatil planlamıştır. Karısına ise partinin istişare kampına katılması gerektiğini söylemiştir. Hafta sonunu Bodrum’da geçirmek için harekete geçen iki sevgili, nihayet uçaktaki yerlerini almıştır.

havaaa 768x512 1

Ancak bu yolculuk, hem onları hem kabin ekibini hem de diğer yolcuları bekleyen maceraların başlangıcı olacaktır. Karısı Hatice’nin de kendisi ve sevgilisiyle aynı uçakta olduğunu gören Milletvekili adayı Cemil Yıldırım, korkudan ne yapacağını şaşırır. Karısına yakalanmamak için her yolu dener, ancak sonunda siyah maske takarak eylem yaptığını ve uçağı kaçırdığını söyler. Tüm yolcular panikler ve olayların pimi çekilmiş olur.

Bu sırada işler umduğu gibi gitmez ve önünde sonunda sevgilisiyle birlikte karısına yakalanır. Maskesinin düşmesinin ardından karısının verdiği tepki ise oldukça şaşırtıcıdır. Söz konusu skandalın ve yarı çıplak bir halde uçak kaçırmasının seçim sonuçlarına nasıl etki edeceği ile ilgili kafa patlatır. Parti başkanı tarafından azarlanan ve uçaktaki görüntüleri basına sızan Cemil, bundan sonra ne yapacaktır ? İşte bu noktada karısı rotayı değiştirmeyi teklif eder ve buna muhalefet değil, hava muhalefeti der. Esas olaylar ve kahkaha dolu entrikalar ise tam da şimdi başlayacaktır.

havaa 1 780x390 1

Hava Muhalefeti Filminin Oyuncuları Kimlerdir ?

 • Doğa Rutkay Kamal
 • Ali Sunal
 • Ege Kökenli
 • Burak Hakkı
 • Ali Yoğurtçuoğlu
 • Aziz Aslan
 • Kemal Uçar
 • Kerem Atabeyoğlu
 • Bülent Seyran
 • Ünal Yeter
 • Kadir Polatçı
 • Mekin Sezer
 • Mazlum Çimen
 • Serkan Atar

havav 1 768x458 1

Pek çok değerli oyuncuyu bir araya getiren bu yapım, sinema severlerin ailecek keyifle izleyebileceği bir hikayeyi anlatmaktadır.

Hava Muhalefeti Filmi İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu