Yerli Erkek Ünlüler

Hasan Doğru

instagram takipçi hilesi

hasan 15

Tam adı: Hasan Doğru
Doğum tarihi: 1988
Doğum yeri: Zonguldak/Türkiye
Ailesi: Davut Doğru (babası)
Mesleği: Opera Sanatçısı
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana

imdb-logo

listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Hasan Doğru kimdir? Hasan Doğru, 21 Ocak 2014 tarihinde Star TV‘de ekranlara gelen “O Ses Türkiye” adlı yarışma programının şampiyonu olması ile ve sesi ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Hasan Doğru, 1988 yılında Zonguldak’ın Kozlu beldesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Kozlu’da büyümüş olsa da aslen Orduludur. Babasının adı Davut Doğru‘dur. Lise öğreniminin ardından Tiyatro Arın adındaki grupta rol alarak tiyatro sınavlarına hazırlanmıştır. Sonrasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuarı‘nda opera bölümünün açıldığı haberini alınca ilk denemesinde sınavı kazanarak opera bölümünün ilk öğrencilerinden ve ilk mezunları arasında yer almıştır.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi‘nin adı 11.04.2012 tarihinde 292261 sayılı Resmi Gazete‘de yayınlanmış olan 6287 sayılı kanunun 18. maddesi uyarınca Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirilmiştir.

Üniversitede öğrenim gördüğü sırada bir taraftan da babasının Kozlu Beldesi‘ndeki lokantasında çalışmıştır.

Hasan Doğru, 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Eskişehir‘den bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yılmaz için hazırlayıp internette paylaşmış olduğu seçim şarkısı ile ilk kez fark edilmiştir. 25 Nisan 2010 tarihinde tekel bayiinde kendisini bıçak ile bacağından yaralayan 4 kişiye içki şişelerini atarak kovalarken güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri ile sosyal medyada izlenme rekorları kıran Ahmet Yılmaz’ın seçim şarkısı, sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmıştır.

Hasan Doğru 4. sınıf öğrencisi olduğu sırada Ahmet Yılmaz’ın fotoğrafları ile seslendirerek klip haline getirmiş olduğu bestesi, müziği ve sözleri kendisine ait olan “Tekel savaşçısı Ahmet abi” adındaki şarkısı internette en fazla tıklanan videolar arasında yer almayı başarmıştır.

Hasan Doğru, Star TV kanalında 2013 yılının sonlarına doğru yayınlanmış olan ve yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı‘nın üstlenmiş olduğu “O Ses Türkiye” adlı yarışmada 21 Ocak 2014 tarihinde gerçekleşen final gecesinde birincilik ödülünün sahibi olmuştur.

Hasan Doğru’nun babası Davut Doğru, oğlunun O Ses Türkiye şampiyonu olmasının ardından yapmış olduğu açıklamada: “Liseden mezun olduktan sonra hem okudu hem de yanımda çalıştı. Yemek dışında elinden her şey geliyordu. Kasaya bakıyordu, servis açıyordu, garsonluk yapıyordu. Zaten istekli olmasa bu noktaya ulaşması mümkün olamazdı. Konservatuarın yanı sıra tiyatro oynuyor, provalara gidiyordu. Hepsine yetişiyordu. Önceden yarışmalara katılmasını bende teklif ettim ancak pek kulak asmadı. Arkadaşlarının ısrarı ile başvurdu ve katıldı. Haber alan herkes tebrik etti. Sonuçtan bende çok mutlu oldum. Kendisiyle gurur duyuyorum.” ifadelerini kullanmıştır.

Hasan Doğru, O Ses Türkiye birinciliğinin sonrasında 2015 yılında Avrupa Müzik etiketi ile “Drama Köprüsü” adındaki ilk single’ını müzik severlere sunmuştur. Hasan Doğru, bununla birlikte TRT 1 kanalında ekranlara gelen “Filinta” adlı dizide konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=LnTi5Bbh_10

https://www.youtube.com/watch?v=GrenFMO8l1M

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu