Yerli Erkek Ünlüler

Hasan Bitmez Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hasan bitmez kimdir 8
Tam adı
: Hasan Bitmez
Doğum tarihi: 15 Aralık 1969
Doğum yeri: Alucra, Giresun, Türkiye
Ölüm tarihi: 14 Aralık 2023
Ölüm yeri: Çankaya, Ankara, Türkiye
Burcu: Yay
Ailesi: Salih Bitmez (Babası)
Eşi: Safiye Bitmez
Çocukları: Meryem Bitmez
Mesleği: Siyasetçi, Milletvekili
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi   twitter-hesabi 

Hakkında

Hasan Bitmez Kimdir? Hasan Bitmez, siyasetçi ve milletvekilidir.

Hasan Bitmez Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Hasan Bitmez, 15 Aralık 1969 günü Giresun’un Alucra ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Babası Salih Bitmez’dir.

Hasan Bitmez Eğitimi

İlkokul eğitimini İstanbul’da bitirdikten sonra, ortaöğretim eğitimini de yine İstanbul’da yer alan Gebze İmam Hatip Lisesi’nde aldı. Üniversite eğitimini ise Mısır’ın başkenti Kahire’de yer alan El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesi’nde bitirdi.

Hasan Bitmez Kariyeri

GİLMDER (Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği) kuruluşunu başlatarak bir süre başkanlık görevini üstlendi. Millî Gençlik Vakfı’nda, 1999-2004 yılları arasında Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı pozisyonunu üstlendi. 2000 yılında Anadolu Gençlik Dergisi’ni kurarak derginin Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi.

2006-2010 yılları arasında IIFSO (Uluslararası İslami Öğrenci Örgütleri Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2010-2014 yılları arasında ise Şura Meclisi Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı zamanda 2008-2010 yılları arasında IYFO (Uluslararası Gençlik Forumu) Genel Başkanlığı’nı başarıyla yürüttü.

Hasan Bitmez, hayatı boyunca ESAM (Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği ve İSBAM (İslam Birliği Araştırmaları Merkezi) Başkanlığı görevini üstlenmiş, bu sorumlulukları ölümüne kadar sürdürmüştür.

Siyasi kariyerine Refah Partisi’nin Gebze ilçe teşkilatında adım attı. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi bünyesinde çeşitli kademelerde görevler üstlendi. 2023 Türkiye genel seçimlerinde, CHP’nin listelerinden Kocaeli 3. sıra adayı olarak yer alarak Saadet Partisi’ni temsil etti ve milletvekili seçildi. Aynı dönemde, Saadet Partisi içinde Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla üstlendi.

Safiye Bitmez ile hayatını birleştiren Hasan Bitmez‘in Meryem adında bir kızı bulunmaktadır. Kendisi, Arapça ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Hasan Bitmez Neden Öldü?

Hasan Bitmez, 12 Aralık 2023 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde gerçekleştirdiği Hamas-İsrail Savaşı hakkındaki konuşma sonrasında baygınlık geçirerek yere düştü. Hemen yoğun bakıma alınan Bitmez’in kalbi durdu. Ne yazık ki, 14 Aralık 2023’te Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde 53 yaşında vefat etti. Bitmez için aynı gün Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde de (TBMM) cenaze töreni düzenlendi.

Bitmez, Halid Karsıalan, Mehmet Abdurrezak Ceylan ve Mehmet Fevzi Şıhanlıoğlu’ndan sonra Meclis’te gerçekleşen olaylar sırasında ya da olayların ardından yaşamını yitiren dördüncü milletvekili oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu