Yerli Erkek Ünlüler

Haktan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

haktan 1
Tam adı: Haktan Canevi
Doğum tarihi: 14 Kasım 1973
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: 1.77 m
Burcu: Akrep
Ailesi: Nursal Ünsal (Annesi), Ahmet Canevi (Babası), Niran Ünsal, Nida Ünsal (Kardeşleri)
Eşi: İlknur Canevi
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Haktan Kimdir? Haktan, şarkıcıdır.

Haktan, 14 Kasım 1973 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Nursal Ünsal, babasının adı ise Ahmet Canevi‘dir. Nida Ünsal ve Niran Ünsal isimlerinde iki kardeşi vardır. Bütün kardeşler müzik ile ilgilenmektedir.

Henüz 5 yaşında iken radyoda çalan Rodrigo’nun gitar konçertosunu babasına söylemesi ile müzik başlamıştır. Babası ona da bir gitar almıştır. Yedi yaşında TRT Çocuk Korosu’na girmiştir. Dokuz yaşında annesi ile beraber profesyonel olarak sahnelere çıkmaya başlamıştır. Bu yüzden de kendisini sahne sanatçısı ve yorumcu olarak nitelendirmektedir.

Sahne de aldığı zevki ne televizyonda ne de stüdyoda almadığını belirtmiştir. Bu yüzden yıllarca albüm yapmamıştır. 2006 yılında ilk albüm çalışması olan “Yorumlar” albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümde yer alan “Arapsaçı” ve “Bekleme Artık” isimli şarkılarına klip çekmiştir. Kendine has yorumlama tarzı ile tartışma konusu olmuştur. Albüm çalışmasından sonra çeşitli televizyon programlarına konuk olarak katılmıştır.

2013 yılında Müslüm Gürses anısına hazırlanan “Baba Şarkılar” isimli albümde “Bir Mana Var” adlı şarkıyı seslendirmiştir. Yine 2013 senesinde Bahadır Tatlıöz‘ün single çalışması içerisinde “Mahşer Yeri” ve “Bir Ben Bir İstanbul” adlı iki şarkı seslendirmiştir. “Bir Ben Bir İstanbul” isimli şarkıya klip de çekmiştir. Müslüm Gürses anısına çıkarılan “Baba Şarkılar II” adlı albümde de “Unuttum” şarkısını yorumlamıştır.

Ünlü şarkıcı, iki kez evlenmiştir. Son evliliğini şu anda menajerliğini yapmakta olan İlknur Canevim ile yapmıştır. 2014 yılının Haziran ayında “Canevimden” isimli bir maxi single çalışması yapmıştır. Daha sonra hem menajeri hem de eşi olan İlknur Canevim ile birlikte “Hayat Dolu Çocuklardık” isimli bir şarkı hazırlamıştır.

Haktan, 10 Mayıs 2021 günü Kanal D ekranlarında yayınlanan “Şarkılar Bizi Söyler” isimli programa konuk olarak katılmıştır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu