Yerli Erkek Ünlüler

Hakan Taşıyan

instagram takipçi hilesi

hakan tasiyan 3
Tam adı: Hakan Taşıyan
Doğum tarihi: 1 Nisan 1973
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 1.82 m
Ailesi: Derviş Taşıyan
Eşi: –
Çocuk (ları): –
Mesleği: Şarkıcı, besteci, söz yazarı, oyuncu
Aktif Yılları: 1996 yılından bu yana
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabifacebook-sayfasitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Hakan Taşıyan kimdir? Hakan Taşıyan, 1 Nisan 1973 Ankara doğumludur. Türk fantezi, arabesk şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve bestecidir. Toplamda 13 kardeşlerdir. Babası Derviş Taşıyan’dır. Anne tarafından Trabzonludur. Babası da müzisyen olduğundan geçinebilmek için meyhanelerde veya düğün salonlarında çalardı ve çocuklarının nafakasını çıkarırdı. Hakan Taşıyan’da babasından görerek çocukluğunda müziğe ve saz çalmaya merak salmıştır. Bir süre sonra babasıyla düğünlere ve meyhanelere işe gitmiştir.

Küçük yaşlardan itibaren hayatını müzik ile iç içe geçirmiştir. Daha sonra askerliğini yapmaya başlamıştır. O zamanlarda komutanları kendisini çok sevmiştir ve Taşıyan’ı destekleyerek ilk albümüne vesile olmuşlardır.

İlk kaseti “Hesabım Bitmedi”yi 1996‘da çıkarmıştır. İstanbul‘da Hakan Taşıyan‘ın çok sevdiği sanatçı, Müslüm Gürses‘i taklit ettiğini düşündüklerinden Unkapanı “İMÇ” çarşısındaki yapımcılar onunla ilgilenmemişlerdir. İstanbul‘da aradığını bulamayan Taşıyan Ankara‘ya giderek Sıla Müzik’le ilk kasedini çıkartmıştır. İlk kasediyle ilgi gören Hakan Taşıyan böylelikle tanınmaya başlamıştır.

1997’de ikinci kasedi olan “Sensiz İki Gün”ü çıkartmıştır. Bu kasedi de çok ilgi görmüş ve tutmuştur.

Daha sonra yaptığı ‘‘Gözünü Seveyim” isimli albümüyle müzik piyasasında arabesk alanında bambaşka bir ses getirmiştir. Hatta şarkılarından dolayı kendisini jiletleyen kişilere, hayranlarına her konserinde sevgi ve dostluk mesajları yollamıştır.

1998 senesinde televizyona adım atmış ve “Hesabım Bitmedi” isimli dizide Türkiye ikinci güzeli olan Hilal Aslangiray ve Ebru Destan’la birlikte rol almıştır. Ardından 2001’de “Güz Gülleri” isimli dizide rol almıştır. Bu dizide ise Murat Soydan, Mesut AkustaFatma BelgenNilgün Belgün gibi değerli oyuncularla çalışmıştır.

Albümleri

 1. 1996 – Hesabım Bitmedi
 2. 1997 – Sensiz İki Gün
 3. 1998 – Gözünü Seveyim
 4. 1999 – A Canım Kıymetini Bilemedim
 5. 2000 – Güz Gülleri
 6. 2002 – Mor Hicranlar
 7. 2003 – Hakan Taşıyan
 8. 2004 – Türkülerle
 9. 2005 – Mutluluk Yağmuru
 10. 2007 – Ya Sen Ya Hiç
 11. 2012 – Gitme Gülüm

Yer Aldığı Diziler

 1. 2001 – Güz Gülleri – Kemal
 2. 1998 – Hesabım Bitmedi – Hakan

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu